czeslaw-przezak-wystawa-z-okazji-45lecia-tworczosci

Czesław Przęzak - wystawa z okazji 45-lecia twórczości

Zaraźliwy uśmiech

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na największą w mieście plenerową i stacjonarną wystawę prac Czesława Przęzaka - jednego z najbardziej znanych polskich karykaturzystów.
Mistrz rysunkowego dowcipu obchodzi w tym roku 45-lecie swojej twórczości.


Jego prace będzie można oglądać na dużych tablicach, które staną na skwerze pośrodku placu Świętego Macieja na wrocławskim Nadodrzu. Mniejsze formaty zawisną w Klubie Pod Kolumnami. Na wystawie zaprezentowanych będzie w sumie 75 prac. W galerii Klubu Pod Kolumnami 45 satyrycznych rysunków wielkoformatowych. Reszta prac – na siatkach i dużych tablicach na skwerze na placu św. Macieja. Otwarcie wystaw uświetni występ zespołu muzycznego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 19.00. Z powodu pandemii liczba miejsc na wernisażu będzie ograniczona. Wstęp tylko dla posiadaczy bezpłatnych zaproszeń, które można uzyskać wysyłając zgłoszenie na info@kolumny.art.pl

Do każdego zaproszenia podczas wernisażu będzie dodawany prezent – katalog oraz maseczka z okolicznościowym logiem wystawy, metalowa plakietka i specjalnie na tę wystawę przygotowane pocztówki. Prace będą prezentowane do 15 października.

Rysunki wrocławskiego artysty od kilkudziesięciu lat pokazywane są na wystawach na całym świecie.

Czesław Przęzak, urodził się 9 kwietnia 1952 we Wrocławiu. Jest członkiem rzeczywistym SPAK (Polish Association of Cartoonists) i UWC Union of Word Cartoonists. Jego debiut prasowy przypada na 1986 rok – wtedy jego prace zaczęły być publikowane w polskim magazynie satyrycznym „Karuzela” oraz w niemieckim „Eulenspiegel”.

Przez 45 lat swojej twórczości współpracował z 15 pismami między innymi: Gazetą Wrocławską, Skrzydlatą Polską, Karuzelą, Tygodnikiem Solidarność, Aidą oraz internetowym, tureckim pismem “Fenamizah”.

Jego rysunki prezentuje także Galeria CWN - Cartoon World News z Iranu i UWC Magazyn internetowy.

Wystawy indywidualne:
Duża wystawa - rok 1994 Wrocław w „Galerii na strychu” zorganizowana przez artystkę rzeźbiarkę Krystynę Strużynę–Kunecką.
Rok 2016 wystawa z okazji jubileuszu - 30 lat uprawiania satyry 1986-2016 „Czesław Przęzak – zezowate szczęście” – w Klubie Pod Kolumnami we Wrocławiu.

Wystawy grupowe:
Bułgaria, Belgia, Czechy, Anglia, Turcja, Francja, Rumunia, Rosja, Armenia, Iran, Syria, USA, Australia, Austria, Peru, Kolumbia, Włochy, Holandia, Brazylia, Serbia, Egipt, Portugalia, Luksemburg, Grecja, Chorwacja, Meksyk, Filipiny, Indonezja, Japonia, Chiny, Kanada, Rosja, Izrael, Liban, Gwatemala, Czarnogóra i Polska - udział w około 170 wystawach w Polsce i zagranicą.

Wernisaż: skwer na placu św. Macieja we Wrocławiu, 22.08.2020 godz. 19:00

Wystawa dostępna w terminie 22.08-15.10.2020 na skwerze na pl św. Macieja oraz w Klubie Pod Kolumnami (pl. św. Macieja 21) we Wrocławiu

Czesław Przęzak - wystawa z okazji  45-lecia twórczości

Czesław Przęzak - wystawa z okazji 45-lecia twórczości

Strona wydarzenia:
www.kolumny.art.pl/wydarzenie/zarazliwy-usmiech-czeslaw-przezak-wystawa-na-45-lecie-tworczosci/

Strona wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/313457986318117/?event_time_id=313457989651450


Czesław Przezak: www.przezak.com/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE