pasmo-edukacyjne-w-tvp-kultura

Pasmo edukacyjne w TVP Kultura

W związku z decyzją o zamknięciu szkół TVP Kultura przygotowała specjalne pasma edukacyjne. Od czwartku 12 marca w dni powszednie od godz. 13:00 do 17:00 antena zaprasza na filmy, spektakle i programy kierowane przede wszystkim do młodzieży szkolnej.

Literatura, sztuka i muzyka - to specjalność TVP Kultura. Antena uruchamia specjalne familijne pasmo edukacyjne dla całych rodzin, w którym przybliży widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji, seriale na podstawie obowiązujących lektur szkolnych, koncerty i widowiska muzyczne oraz cykle dokumentalne.

Każdy dzień powszedni rozpoczynać się będzie o godz. 13:00 pasmem “Literatura na ekranie”. Wśród tytułów znajdą m.in. filmy Andrzeja Wajdy - “Zemsta” (czwartek, 12 marca), “Panna Nikt” (środa, 18 marca) i “Wesele” (czwartek, 26 marca) oraz adaptacje lektur polskich i zagranicznych autorów, jak “Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa (piątek, 13 marca), “Pinokio” w reż. Luigiego Comenciniego (poniedziałek, 16 marca), “Katarynka” w reż. Stanisława Jędryki czy “Moby Dick” w reż. Johna Hustona (piątek, 27 marca).

Kolejne codzienne pozycje to m.in. pasmo “Lekcje literatury”, w ramach którego TVP Kultura przypomni programy “Herbert – mosty” poświęcony poezji Zbigniewa Herberta, cykl “Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii” o perłach polskiej architektury i kultury, legendarne koncerty edukacyjne “Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, dokumenty o najsłynniejszych kompozytorach i sztuce tańca. Repertuar będzie dostępny również w Internecie w serwisach vod.tvp.pl i tvp.pl. Pasma edukacyjne – zarówno w TVP Kultura, jak w serwisach internetowych - nie będą przerywane reklamami. Aktualny program dostępny jest na stronach kultura.tvp.pl oraz tvp.pl. Więcej informacji można zasięgnąć również w serwisach społecznościowych TVP Kultura.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE