cykl-wystaw-mlodych-polskich-artystow-w-centrum-sztuki-wspolczesnej-zamek-ujazdowski

Cykl wystaw młodych polskich artystów w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Project Room 2020
05/03/2020–27/12/2020


Kurator cyklu wystaw
Michał Grzegorzek

Koordynator cyklu wystaw
Kamil Kuskowski

Wystawy Kornelii Dzikowskiej, Jana Baszaka, Adeliny Cimochowicz, Piotra Brucha, Sebastiana Sebulca oraz Marka Wodzisławskiego będzie można zobaczyć w 2020 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach cyklu Project Room.

To już dziewiąta edycja programu skierowanego do młodych artystów, w którego ramach dostają szansę zrealizowania indywidualnej wystawy w jednej z najważniejszych instytucji sztuki współczesnej w Polsce. Wszystkie prace prezentowane w Project Roomie mają charakter premierowy i powstają specjalnie dla tej przestrzeni.

Artyści zostali wybrani spośród 150 kandydatek i kandydatów zgłoszonych przez ponad 30 ekspertów – kuratorów sztuki, dyrektorów instytucji i profesorów szkół artystycznych z całej Polski.

W ramach cyklu Project Room artyści współpracować będą z młodymi kuratorami: Ewą Kozik, Jagną Domżalską, Darią Grabowską, Mają Demską, Kubą Gawkowskim oraz Sergeyem Shabohinem.

Spośród zaprezentowanych w ciągu roku wystaw międzynarodowe jury wybierze dwie, które nagrodzi dodatkowo kwotą 20 000 zł i kwotą 10 000 zł.

Project Room 2020

Project Room 2020

https://u-jazdowski.pl/program/project-room/2020

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE