premiera-spektakluteatr-guliwerkrol-zofius-i-cudowna-kura

Premiera spektaklu/Teatr Guliwer/Król Zofius i Cudowna Kura

Warszawski Teatr Lalek Guliwer zaprasza na premierowy spektakl „Król Zofius i Cudowna Kura” autorstwa niemieckiego dramatopisarza Tankreda Dorsta w reżyserii Punch Mamy.

Już od 22 lutego na deskach Teatru możemy obejrzeć surrealistyczną opowieść o gniewnym i samolubnym Królu, który przez swój egoizm zostaje zupełnie sam. Opuszczają go wszyscy mieszkańcy zamku, znika nawet jego pokój, uciekają od niego obrażone meble i sprzęty. W trakcie spektaklu wchodzimy do głowy niezrównoważonego Króla i szukamy w niej odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy można być aż tak zapatrzonym w siebie, żeby nie zauważyć, że traci się to, co najważniejsze? Może czasem wystarczy przestać być tak bardzo poważnym, pozwolić sobie na odrobinę wygłupu i przestać obawiać się ośmieszenia.

Teatr Lalek Guliwer po raz drugi sięga po twórczość Tankreda Dorsta. W repertuarze znaleźć można spektakl na podstawie Dorsta w reżyserii Piotra Cieplaka pt.” Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Opowieści Dorsta, mimo różniącej się fabuły są bardzo do siebie podobne, łączy je podobna wrażliwość literacka autora. Dorst wielokrotnie powtarzał, że ma wrażenie, iż w gruncie rzeczy pisze ciągle ta samą sztukę, na ten sam temat: o bycie i człowieczeństwie.

Przedstawienie dla dzieci od 5 lat. / Duża Scena
Premiera 22 luty 2020

"Król Zofius i Cudowna Kura” Tankred Dorst

"Król Zofius i Cudowna Kura” Tankred Dorst

Przekład: Jacek Stanisław Buras
Reżyseria: Punch Mama
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Plastyka ruchu: Arkadiusz Buszko
Reżyseria świateł: Damian Pawella
Multimedia: Przemysław Żmiejko

Obsada: Katarzyna Brzozowska, Paulina Skłodowska, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Georgi Angiełow, Jacek Poniński, Paweł Jaroszewicz,
Adam Wnuczko

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE