lotos-jazz-festival-22-bielska-zadymka-jazzowa

LOTOS Jazz Festival 22. Bielska Zadymka Jazzowa

BO WE MNIE JEST JAZZ - to hasło tegorocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej. 24 lutego rozpocznie się jeden z największych i najważniejszych festiwali jazzowych w naszym kraju

Festiwal rozpocznie premiera debiutanckiej płyty „My Planet" Marty Wajdzik, a zakończy jubileusz 50-lecia artystycznej kariery Richarda Galliano. Artystą rezydentem Zadymki będzie Ron Carter, którego zobaczymy w trzech koncertach: z festiwalowym big bandem, z kwartetem i w duecie z Richardem Galliano. Ponadto wystąpią m.in.: Dhafer Youssef z projektem „Sounds of Mirrors", Till Brönner & Dieter Ilg z „Nightfall", Lakecia Benjamin z projektem Pursuance /The Music of the Coltranes (europejska premiera).

W „Okolicach Jazzu" zobaczymy londyńską superformację PBUG. Nowością będzie dzień koncertowy „Śląsk z góry na dół", czyli dwa równoległe koncerty: grupa Mitch & Mitch wystąpi w Schronisku na Szyndzielni, a EABS w Kopalni Guido.

Podczas festiwalu zaprezentujemy wystawę Mariana Oslislo "GRAfie - muzyka, kaligrafia, grafika i multimedia". W bielskiej Galerii Sfera stanie również Festiwalowa Scena Promocji, a wieczorami w klubie Metrum odbędą się koncerty i jam sessions.

Data: 24 lutego – 1 marca 2020 r.
Miejsce: Bielsko-Biała, Katowice i Zabrze

LOTOS Jazz Festival 22. Bielska Zadymka Jazzowa

LOTOS Jazz Festival 22. Bielska Zadymka Jazzowa

Strona interntowa: www.zadymka.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE