nabytki-muzealne-2019-styczen-marzec-2020

NABYTKI MUZEALNE 2019 / Styczeń – Marzec 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
Zamek Królewski
Wystawa „Nabytki muzealne 2019” to ekspozycja prezentująca najcenniejsze obiekty, które udało się pozyskać do muzealnych zbiorów w trakcie minionego roku. Muzealia pochodzić będą z Działu Sztuki, Etnografii, Archeologii i Historii Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Rolą Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, jednej z najnowszych instytucji współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest gromadzenie i trwała ochrona dóbr naturalnego i kulturalnego dziedzictwa ludzkości o charakterze materialnym i niematerialnym, szczególnie tych związanych z historią, kulturą i tradycją Ziemi Sandomierskiej.
Szczególne miejsce w przestrzeni ekspozycyjnej zajmie dokument umowy małżeńskiej z początków XVIII wieku (sporządzony na Zamku w Sandomierzu, z datą 25 maja 1715 roku), malarskie Sandomiriana autorstwa Stanisława Ryszarda Kortyki, Wandy Świeżyńskiej-Schinzlowej i Zbigniewa Karpińskiego oraz zabytki przekazane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych – meble pochodzące z Ambasad RP w Wiedniu i Hadze oraz obraz „Wozy z piaskiem” pędzla Jerzego Potrzebowskiego.

Wernisaż wystawy
24 stycznia (piątek) 2020 r. godzina 13.00


Patronat honorowy nad wydarzeniem:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Burmistrz Miasta Sandomierza
Starosta Sandomierski
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

NABYTKI MUZEALNE 2019 / Styczeń – Marzec 2020

NABYTKI MUZEALNE 2019 / Styczeń – Marzec 2020

www.zamek-sandomierz.pl/ ;   www.facebook.com/zamek.sandomierz/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE