znamy-laureatow-12-nagrod-pisf

Znamy laureatów 12. Nagród PISF

Podczas uroczystej gali w Teatr Muzyczny Gdynia po raz 12. wręczono Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - przyznawane corocznie za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

W kategorii PLAKAT FILMOWY nagrodę PISF otrzymała Anja Pölk, autorka plakatu do koprodukowanego przez Telewizję Polską dokumentu "Książę i Dybuk", którego telewizyjna premiera będzie miała miejsce w TVP Kultura w sobotę, 28 września o 18:55.

Film "Książę i Dybuk" poświęcony reżyserowi, producentowi i scenarzyście Michałowi Waszyńskiemu dystrybuowany był przez Against Gravity, która zdobyła nagrodę w kategorii DYSTRYBUCJA POLSKIEGO FILMU.

W kategorii KRYTYKA FILMOWA nagrodę otrzymał Łukasz Maciejewski.

W kategorii KINO nagrodzone zostało Kino Fenomen w Kielcach.

W kategorii KSIĄŻKA O TEMATYCE FILMOWEJ nagrody otrzymały ex aequo „Polska szkoła filmowa” autorstwa Marka Hendrykowskiego oraz „Społeczny wymiar tworzenia filmu w Polsce” autorstwa Tomasza Kożuchowskiego, Iwony Morozow i Romana Sawki.

W kategorii PROMOCJA POLSKIEGO KINA ZA GRANICĄ nagrodę zdobył Opus Film za promocję filmu „Zimna wojna” na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W kategorii WYDARZENIE FILMOWE zwyciężył 26. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE.

W kategorii EDUKACJA FILMOWA nagrodę otrzymał Akcelerator dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego (KIPA).

DYSKUSYJNYM KLUBEM FILMOWYM roku został „Kinochłon” w Augustowie.

Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz za ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

źródło: PISF

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE