7-miedzynarodowy-festiwal-teatrow-dla-dzieci-dziecinada

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada

Już po raz siódmy Strefa Kultury Wrocław oraz Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych organizują największe we Wrocławiu wydarzenie teatralne dla najmłodszych.

Festiwal Dziecinada od lat prezentuje program teatralny o uniwersalnym przekazie i wysokiej jakości artystycznej, otwarty na różne grupy wiekowe i dostosowany do wrażliwości młodych poszukiwaczy artystycznych wrażeń.
Uczestnicy dostają możliwość doświadczania sztuki teatralnej na najwyższym poziomie, obcowania z innymi kulturami (w tym roku zobaczymy teatry z Japonii, Szwajcarii, Niemiec, Anglii, Rosji oraz Litwy) oraz łączenia nauki i zabawy (Dziecinada to nie tylko przedstawienia, ale także warsztaty, zabawy animacyjne oraz gry edukacyjne).

W programie głównym m.in. surrealistyczne przygody „Calineczki” w adaptacji Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum z Katowic, aż dwie interpretacje „Hamleta” – autorstwa Teatru Polskiego w Poznaniu i uczniów szkoły ”Łejery” oraz rodaków Szekspira z The Pocket Oxford Theater Company, a także zabawny i hałaśliwy spektakl familijny „Dzień z życia Pani Czkawki” w wykonaniu jednej z najlepszych aktorek komediowych Japonii – Yanomi z teatru Shoshinz.

3-6 października,
Impart, Wrocław

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada

Więcej informacji na stronie dziecinada.wroclaw.pl/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE