miedzynarodowy-festiwal-transmisje-wschod-sztuki-rzeszowbatumiodessawilno

Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki Rzeszów-Batumi-Odessa-Wilno

W sierpniu do Rzeszowa zjadą artyści z krajów kulturalnego czworoboku, aby łączyć sztuki i ludzi! Dla wszystkich kluczowy jest kontekst pogranicza.

W bogatym programie Festiwalu znajduje się m.in. spektakl na podstawie sztuki Sławomira Mrożka „Karol” wystawiany przez Teatr Dramatyczny im. Illi Czawczawadzego w Batumi, opowiadające o wielkich namiętnościach spektakle z Odeskiego Ukraińskiego Akademickiego Muzyczno-Dramatycznego Teatru im. Wasyla S. Wasylki w Odessie oraz przedstawienie na podstawie książki „Czarnobylska modlitwa. Kronika przeszłości” noblistki Swietłany Aleksijewicz z repertuaru Rosyjskiego Teatru Dramatycznego Litwy „Na Pohulance”.

Zaplanowano także pokaz uwielbianej przez rzeszowską publiczność sztuki o ojcu polskiego bluesa Tadeuszu Nalepie, premierę spektaklu muzycznego i widowisko plenerowe w reż. Lecha Raczaka.

Wśród wydarzeń towarzyszących znajdują się koncerty m.in. muzyki poważnej, jazzu, gruzińskiego zespołu folklorystycznego, pieśni żydowskich a także wystawy fotografii, akwafort i współczesnego plakatu teatralnego. Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie Rzeszowa.

22-25 sierpnia 2019 r. Rzeszów
Organizatorem wydarzenia jest Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki Rzeszów-Batumi-Odessa-Wilno

Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki Rzeszów-Batumi-Odessa-Wilno

Więcej informacji na stronie: www.teatr-rzeszow.pl/

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE