blizna

„Blizna”

Z okazji 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na interdyscyplinarną wystawę pt. „Blizna” oraz towarzyszące jej wydarzenia. Organizatorem jest OW ZPAP.

31.07 od godziny 17.00 do 22.00 na ul. Mazowieckiej, od Świętokrzyskiej do pl. Małachowskiego, odbędą się działania artystyczne towarzyszące wernisażowi wystawy. Ulica „zaludni się” fotografiami Powstańców w skali 1:1, a jej wylot zamknie powstańcza barykada. Realizmu sytuacji dodadzą rekonstruktorzy, wcielający się w postaci Powstańców. Zakończeniem działań w przestrzeni publicznej będzie mapping, który odbędzie się po wernisażu o godz. 21.00, na fasadzie OW ZPAP.

Wystawa będzie przedstawieniem artystycznej refleksji na temat Powstania i próbą odpowiedzi na wciąż aktualne pytania: o sens i wartości, jakie niosło ze sobą Powstanie, czy ma realny wpływ na kondycję całej otaczającej nas rzeczywistości…

Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

Współfinansowanie: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Światowy Związek Żołnierzy AK, Muzeum Powstania Warszawskiego, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście oraz rektor ASP w Warszawie, prof. Adam Myjak.

Patronat medialny: TVP Kultura.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Domu Artysty Plastyka, przy
ul. Mazowieckiej 11a w Warszawie, w Galerii DAP, 31.07.19 o godz. 20.00.

"Blizna"

Wystawa w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE