jazz-w-ruinach-rusza-po-raz-pietnasty

Jazz w Ruinach rusza po raz piętnasty

Festiwal młodych, wschodzących gwiazd muzyki jazzowej, okołojazzowej i improwizowanej oraz grafików i plastyków z całego świata rusza po raz piętnasty.

Tegoroczna edycja będzie jednak wyjątkowa, i to nie tylko ze względu na mały jubileusz. Jak zwykle organizator, czyli Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club zaprasza do Gliwic, ale tym razem do liczącej ponad 150 lat postindustrialnej Hali Modeli GZUT w Gliwicach. W tym miejscu powstawały (i wciąż powstają) rzeźby i pomniki, które dzisiaj stały się nieodłącznym elementem krajobrazu wielu miast w Polsce i poza jej granicami (jak chociażby warszawska Nike, pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach czy też pomnik Chopina stojący w Hammamatsu w Japonii).

Właśnie w tej przestrzeni pojawią młodzi, lecz już wybitni twórcy z całego świata, w dniach od 2 do 10 sierpnia. W programie festiwalu jak zwykle koncerty, warsztaty, wystawa plakatu oraz akcie i happeningi w przestrzeni miejskiej. I co ważne, wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

15 Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach 2019
2 – 10 sierpnia 2019
Hala Modeli GZUT,
ul. Wincentego Pola 7, Gliwice


Organizator: Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

15 Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach 2019

15 Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach 2019

 jazzwruinach.pl/index/site/id/13;  www.sjc.pl/;  facebook.com/jazzwruinach

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE