krakowskie-spotkania-artystyczne-2019-dialogi-malarstwo-rzezba-rysunek

„Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI. Malarstwo Rzeźba Rysunek”

„Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI. Malarstwo Rzeźba Rysunek” to druga odsłona ogólno krakowskiego festiwalu sztuki organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego.

Projekt ma na celu pokazanie, w niespotykanym do tej pory wymiarze, potencjał środowiska artystycznego Krakowa poprzez zakrojoną na bardzo szeroką skalę prezentację wielopokoleniowego, współczesnego dorobku profesjonalnych artystów sztuk pięknych. Artyści zaprezentują swą twórczość w najważniejszych instytucjach kultury, muzeach, prywatnych galeriach sztuki i przestrzeni miejskiej.
Projekt obejmować będzie działania i koncepcje artystyczne typowe dla szeroko pojętej sztuki współczesnej o charakterze klasycznym, interdyscyplinarnym i multimedialnym.

ZPAP Okręg Krakowski organizuje 10 wystaw głównych, które będą trwać od 28 czerwca do 31 lipca 2019 roku.

Jedną z wystaw głównych organizowanych przez ZPAP w górnej części GSW Bunkra Sztukiw Krakowie przy Placu Szczepańskim 3 jest wystawa „ZPAP_ASP”. Ekspozycja posiada aspekt historyczny i przypomina sylwetki artystów związanych zawodowo z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie lub będących jej absolwentami, którzy swą postawą społeczną, zaangażowaniem i działalnością artystyczną przyczynili się do rozwoju i budowania świetności Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego.
Wystawa ma związek z ponad stuletnią działalnością ZPAP Okręgu Krakowskiego i obchodzonym w 2018 roku jubileuszem 200-lecia ASP w Krakowie. Jest formą dialogu pomiędzy dwoma instytucjami kultury, z których jedna kształci artystów, a druga dzięki tym artystom istnieje.

28.06 - 28.07.2019
wernisaż: 28.06.2019, godz. 17.00


Kuratorzy:
Joanna Warchoł (malarstwo),
Maria Moroz (rzeźba)

Witold Skulicz, ZPAP ASP, Bunkier

Witold Skulicz, ZPAP ASP, Bunkier

„Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI. Malarstwo Rzeźba Rysunek”

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE