ostatnie-dni-zgloszen-do-udzialu-w-miedzynarodowych-warsztatach-filmowych-kameralnego-lata

OSTATNIE DNI ZGŁOSZEŃ DO UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYCH WARSZTATACH FILMOWYCH KAMERALNEGO LATA

20 czerwca 2019 r. upływa termin zgłoszeń do udziału w Międzynarodowych Warsztatach Filmowych podczas tegorocznej edycji KAMERALNEGO LATA.

By wziąć udział w warsztatach należy dostarczyć organizatorowi formularz zgłoszeniowy zawierający pomysł na scenariusz reklamy o tematyce społecznej. Uczestnicy mają do wyboru jeden z palących problemów współczesnego świata takich jak m.in. zagrożenia wynikające ze spożywania alkoholu i zażywania substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwo na drodze, przemoc w rodzinie, agresja i przemoc rówieśnicza oraz cyber - zagrożenia i uzależnienia cyfrowe.

Warsztaty KAMERALNEGO LATA są unikalną okazją do współpracy ze specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy udzielą uczestnikom wsparcia logistycznego i merytorycznego. Z kolei eksperci branży filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pomysłu do premiery. Efekty tygodniowej, w pełni profesjonalnej produkcji, są zazwyczaj zaskakujące. Organizator dokłada wszelkich starań, by zagwarantować wysokiej klasy opiekę artystyczną, najlepszy sprzęt, który zapewnia partner technologiczny CANON.

WARSZTATY FILMOWE odbędą się w dniach 7-14 lipca. Przeznaczone są dla osób w wieku 18-30 lat, zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń w branży filmowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie. Z uwagi na udział gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.

Warsztaty będą realizowane m.in. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w wybranych obiektach festiwalowych.

Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz partnerów zagranicznych projektu: KINOGRAPHE (Francja), Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy), Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Education USA (USA).

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 6 - 13 lipca 2019 r.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerami wydarzeń branżowych organizowanych w ramach KAMERALNEGO LATA są: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz StoryLab.pro.

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, a partnerami organizacyjnymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu i Mazovia Warsaw Film Commission.

Kameralne lato warsztaty, mat. prasowe

Kameralne lato warsztaty, mat. prasowe

By wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem   kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty.pdf 

oraz wysłać do organizatora wypełniony formularz zgłoszeniowy: 
  kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-2019  
Termin zgłoszeń udziału w warsztatach filmowych upływa 20 czerwca 2019 r. 
Więcej informacji: kameralnelato.pl/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE