6065-czyli-60-filmow-na-65-okfa-ogolnopolski-konkurs-filmow-niezaleznych-im-prof-henryka-kluby

60/65, czyli 60 filmów na 65. OKFA! / Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

Najlepsze filmy polskiego offu, spotkanie z Krzysztofem Zanussim i Janem Kantym Pawluśkiewiczem, koncert „Art Pop” Miki Urbaniak i Victora Daviesa, pokazy specjalne autorskiego, oryginalnego kina – to niektóre propozycje filmowego święta w Koninie.

29 maja rozpoczyna się najstarszy w Polsce nieustannie rozwijający się projekt poświecony kinu spoza oficjalnego obiegu dystrybucyjnego.

Kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych produkcji (fabuły, dokumenty, animacje) obejrzą i ocenią jurorzy: Magdalena Łazarkiewicz, Anna Zamecka, Krzysztof Majchrzak, Łukasz Maciejewski i Tomasz Drozdowicz.

Oprócz projekcji konkursowych przygotowano pokazy specjalne: „Monument” Jagody Szelc, „Zwierzęta” Grega Zglińskiego, „Maksymiuk. Koncert na dwoje” Tomasza Drozdowicza, „Córkę trenera” Łukasza Grzegorzka oraz „Eter” Krzysztofa Zanussiego. Reżyser będzie również gościem specjalnym jubileuszowej OKFA. Warto dodać, że twórca debiutował na OKFA w 1959 r.

Festiwal zainauguruje wernisaż Jana Kantego Pawluśkiewicza; artysta nie tylko opowie o swoich obrazach, ale pokaże się także w muzycznej odsłonie. Wśród muzycznych wydarzeń znalazł się najnowszy projekt Miki Urbaniak i Victora Daviesa – „Art Pop”, który uświetni galę wręczenia nagród.

Ponadto w programie: warsztaty filmowe dla młodzieży oraz poranek z polską animacją dla dzieci.

Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Federacja Niezależnych Twórców Filmowych, Koniński Dom Kultury.

29 maja - 2 czerwca 2019 r.

Koniński Dom Kultury

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

Więcej na:  okfa.ckis.konin.pl/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE