xii-miedzynarodowy-konkurs-baletowy-zlote-pointy-2019

XII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2019”

W dniach 3 – 5 kwietnia 2019 roku w Szczecinie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2019” oraz Finałowa Gala Gwiazd Baletu.

Młodzi tancerze już po raz XII będą walczyć o „Złote Pointy” - jest to jedyny międzynarodowy konkurs baletowy w Polsce. Historia przyznawania tytułu „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce” przez Fundację Balet sięga 1994 roku. W tym roku po raz kolejny zostanie on przyznany wśród młodych adeptów sztuki baletowej. Jednocześnie odbywa się też konkurs o stypendia artystyczne Fundacji Balet. Uczestnicy prezentują się podczas dni konkursowych w choreografiach klasycznych i współczesnych, a oceniani są przez międzynarodowe jury. Laureaci i wyróżnieni uczestnicy otrzymują nagrody finansowe, a także możliowość wyjazdów na prestiżowe warszaty taneczne. Podczas Finałowego Koncertu będziemy mieli okazję podziwiać zwycięzców konkursu oraz zaproszonych artystów.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydent Miasta Szczecin. Organizowany w partnerstwie z: Teatr Polski w Szczecinie, ZASP, CEA, ImiT.

Termin: 3 - 5 kwietnia 2019
Miejsce: Teatr Polski - Scena na Łasztowni przy ul. Energetyków, Szczecin

XII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2019”

XII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2019”

Strona wydarzenia:

fundacjabalet.pl/index.php/konkursy/156-xii-miedzynarodowy-konkurs-baletowy-zlote-pointy-2019

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE