bfestiwal-polskie-kregi-sztuki-w-chinach-uwrazliwia-najmlodszychb

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach uwrażliwia najmłodszych

Formuła i idea tego koncertu przejdą do historii Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. 2 grudnia w A33 Theater w Pekinie, przy współpracy z Pekińską Federacją Kobiet i dzięki pomocy Międzynarodowego Centrum Współpracy Ligi Kobiet miasta Pekin oraz Publicznego Centrum Pomocy Społecznej „Szczęśliwa rodzina”, przygotowaliśmy wydarzenie dedykowane najmłodszym fanom naszego festiwalu. Gwiazdą wieczoru był pianista Grzegorz Niemczuk, któremu towarzyszył skrzypek Xie Haoming.

Dzieci i występujący na scenie muzycy uczestniczyli w wyjątkowym koncercie. Najmłodsi mieli okazję przeżywać wspólnie z rodzicami muzykę klasyczną skomponowaną przez największych mistrzów. Małymi bohaterami wydarzenia byli uczniowie szkoły malarstwa Li Zhi, którzy, obecni na scenie podczas koncertu, malowali prace inspirowane muzyką.

- Podczas dzisiejszego koncertu dedykowanego dzieciom mogliśmy poczuć pozytywną energię płynącą z muzyki. Każda chińska rodzina powinna rozwijać się w miłości niesionej przez muzykę. To ważny fundament rozwoju każdego dziecka – mówi dyrektor Li z Pekińskiej Federacji Kobiet.
- Dzieci są bardzo bystre. Jeśli już od najmłodszych lat uczęszczają na lekcje muzyki klasycznej, wpływa to bardzo korzystnie na ich rozwój intelektualny. Ponadto utwory Chopina doskonale nadają się do ćwiczenia pamięci u dzieci. To wspaniale, że dzisiejszy koncert cieszył się tak wielkim zainteresowaniem – podsumowuje nasz pianista Grzegorz Niemczuk.

W ramach trwającego Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach przez ponad dwa miesiące w największych chińskich miastach odbywały się projekcje polskich filmów, prezentacja branży gier wideo, wystawy, koncerty, wykłady i warsztaty.

3. edycja Festiwalu została objęta Honorowym Patronatem przez Prezesa Rady Ministrów RP, Marszałka Senatu RP oraz Polsko-Chińską Grupę Parlamentarną.

Sponsorem głównym 3. edycji „Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach” jest PKO Bank Polski. Sponsorami są także: Tauron, Enea, Orlen, PGE, PFR Foundation. Mecenasem wydarzenia jest Energa.

Partnerami Festiwalu są: China Film Archive, International Student Animation Festival, CUC Anima, European Union Film Festival, Polsko-Chińska Fundacja Komunikacji i Rozwoju.

<b>Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kręgi Sztuki.</b>

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kręgi Sztuki.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: kregisztuki.com/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE