Do Festiwalu Skrzyżowanie Kultur pozostał niecały miesiąc – od 16 do 22 września w namiocie festiwalowym przy Pałacu Kultury i Nauki, po raz czternasty wystąpią wybitni artyści gatunku world beat.
Rokia Traoré, Mulatu Astatke, King Ayisoba, Waldemar Bastos, Orchestra Baobab i Nneka - w line-upie nie sposób nie zauważyć Afryki: Często zastanawiamy się, co jest w tej muzyce tak szalenie intensywnego, pięknego, że stanowi ekstraklasę współczesnej sceny World. Rytmy, wokale, polifonie, skale, harmonie - to oczywiste, ale chyba też po prostu radość muzykowania, nie zabita akademicką rutyną, tylko naturalność do szpiku kości, a także szczerość wyrażania emocji – nieraz pełna radości lub bólu i łez. Ta muzyka, bez względu czy z Afryki Zachodniej czy Północnej, nikogo nie pozostawia obojętnym – mówi Maciej Szajkowski, członek Rady Programowej.
To jednak nie wszyscy artyści, którzy odwiedzą tegoroczną edycję festiwalu, która upłynie pod hasłem Historie dźwięków i słów. Przez siedem dni wystąpi ich aż trzynastu, a w ramach bloków Sounds Like Poland i Kolektyw Europa jak zwykle zaplanowano muzyczne projekty specjalne. W programie nie zabrakło również wydarzeń towarzyszących - wśród nich znalazły się: premierowy pokaz “Szlakiem Kolberga – Natalia Grosiak & Bronisława Chmielowska” TVP Kultura, Żywa Biblioteka, a także spotkania i rozmowy współorganizowane przez Politykę, National Geographic i Południk Zero, natomiast o kulinarną odsłonę festiwalu zadba Kuchnia Konfliktu.
14.Festiwal Skrzyżowanie Kultur
16-22 września 2018
Namiot festiwalowy przy PKiN

Rokia Traoré, Mulatu Astatke, King Ayisoba i Nneka już we wrześniu na scenie Festiwalu Skrzyżowanie Kultur!
facebook.com/events/884469811735709/
bilety:festival.warszawa.pl/