22-forum-kina-europejskiego-orlen-cinergia

22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia

Blisko 150 projekcji, 80 tytułów, konkursy i spotkania z mistrzami. FKE ORLEN Cinergia już 23 listopada otworzy „Wieża. Jasny dzień.” Jagody Szelc. A zamknie, 2 grudnia, „Happy End” Michaela Hanekego.

22. edycja Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia to przegląd najważniejszych dokonań filmowców na Starym Kontynencie. Zobaczymy nagradzane na światowej klasy festiwalach, oczekiwane przez widzów filmy, które w polskiej dystrybucji pojawiają się za kilka miesięcy („W ułamku sekundy” Fatiha Akina, „120 uderzeń serca” Robina Campillo, „Jeszcze nie koniec” Xaviera Legranda), jak i dokonania nadwiślańskich filmowców, o których już jest bardzo głośno („Pomiędzy słowami” Urszuli Antaniak, „Atak paniki” Pawła Maślony czy „Cicha noc” Piotra Domalewskiego”).

W Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich o nagrodę główną powalczą między innymi:„Photon" Normana Leto, „Beksińscy. Album wideofoniczny” Marcina Borchardta oraz „Serce miłości” Łukasza Rondudy. Z kolei w Konkursie Europejskich Debiutów i Filmów Drugich pokazane zostaną najciekawsze europejskie filmy fabularne minionego roku takie jak: „Bliskość” Kantiemira Bałagowa z Rosji, „Ludzie, którzy nie są mną” Hadasa Ben Aroi z Izraela czy „Skins” Eduarda Casanovy z Hiszpanii.

Dzięki Panoramie Filmowej Europy publiczność pozna szeroki, szczery i bardzo zróżnicowany obraz filmowej Europy, wśród których znajdują się najbardziej komentowane wydarzenia filmowe ostatniego roku.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Łódź Filmowa przy finansowym wsparciu miasta Łódź.

22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia w łódzkich kinach Charlie i Helios Sukcesja
23 listopada - 2 grudnia 2017.

22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia

22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia

Więcej informacji: www.cinergiafestival.pl

VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Penelopa – film dokumentalny


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE