festiwal-przemiany-2017-czyj-jest-kosmos

Festiwal Przemiany 2017 „Czyj jest Kosmos?”

Festiwal Przemiany 2017 podejmuje temat eksploracji Kosmosu w kontekście nowych modeli ekonomicznych oraz technologii, które przygotowują grunt pod takie projekty, jak wydobycie surowców na asteroidach czy zasiedlenie Marsa.

Pytamy - kto będzie czerpał z tego korzyści? Czy planowane misje doprowadzą do zrównoważonej współpracy czy spowodują niebywały wyścig po surowce i władzę? Jak innowacje w Kosmosie zmieniają nasze codzienne życie na Ziemi? Kiedy zyskamy niezbędną wiedzę i narzędzia, by zasiedlić inne planety? Jak funkcjonuje prawo własności w Kosmosie? Do dyskusji zaprosiliśmy astrofizyków, biologów, geek’ów inżynierów, prawników, humanistów, socjologów, artystów, projektantów, startup’owców.

Program festiwalu to:
wystawa pt. „Powrót na Księżyc” prezentująca badania naukowe, projekty technologiczne, prace z zakresu art&science, designu, architektury;
I Kongres Marsjański – debata dla publiczności o kolonizacji „czerwonej planety”;
wykład Joe Davis’a – bioastrofizyka z MIT i Leopolda Summerera z Advnaced Concpets Team (ESA);
zamknięte warsztaty dla projektantów, naukowców, branży kreatywnej;
pokaz filmów z Imagine Science Film Festival;
Plenerowy koncert muzyki elektronicznej „Przemiany LIVE!” - zagrają Andy Stott, Demdike Stare (UK), HMOT (Rosja), Astma i FOQL z Polski, Śniadanie nad rzeką – targ zdrowej żywności, rozmowa o marsjańskich uprawach, spotkanie z analogowymi astronautami misji LUNARES oraz koncert grupy Stefana Wesołowskiego „Marsjański pył” w Planetarium.

Poza koncertami – na wydarzenia wstęp wolny.

14-17 września 2017, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Festiwal Przemiany 2017

Festiwal Przemiany 2017 "Czyj jest Kosmos?"

www.festiwalprzemiany.pl 
https://facebook.com/FestiwalPrzemiany 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=W6igap4al3I

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE