the-drawers-wystawa-mlodych-polskich-tworcow-w-galerii-kasia-michalski

THE DRAWERS: wystawa młodych polskich twórców w Galerii Kasia Michalski

THE DRAWERS to po angielsku zarówno „rysownicy”, jak i „szuflady”. Na wystawie THE DRAWERS, Kasia Michalski Gallery prezentuje prace dziewięciorga młodych polskich artystów, ilustratorów i projektantów w intrygujący i nowatorski sposób.

Tajemniczy, choć standardowy mebel galeryjny zawiera dziewięć szuflad. Każda szuflada skrywać będzie prace tylko jednego twórcy. Szuflady otwierają się po jednej na raz – trzeba zamknąć jedną by otworzyć kolejną. W ten sposób otrzymujemy dziewięć mini-wystaw indywidualnych, składających się w przeważającej części z prac na papierze.

Wybrane prace wyrażają zainteresowania zaproszonych artystów: od fascynacji kulturą popularną w wydaniu Rafała Dominika, przez kolaże Ewy Doroszenko inspirowane jej licznymi podróżami, odkrywanie estetyki codzienności w wydaniu Ewy Iwaniuk i Szymona Szewczyka, wykorzystanie znalezionej ikonografii w pracach Marii Jeglińskiej i Piotra Krzymowskiego, po pełne ekspresji rysunki Maess, radosne malarstwo Magdaleny Łapińskiej i intrygujące szkice piórem oraz akwarele Michała Gayera.

Nowatorski sposób prezentacji zachęca do bezpośredniego, osobistego obcowania ze sztuką. Po dwutygodniowej prezentacji, prace pozostaną w Galerii, i choć trzymane pod kluczem, będą wciąż dostępne dla gości galerii.

Miejsce: Kasia Michalski Gallery, ul. Poznańska 16, 00-680 Warszawa

Otwarcie: 3. września 2015, 19:00, koncert Jacka Doroszenko od godz. 19:30
Wystawa trwa do 17. września 2015, czynna od wtorku do soboty w godzinach 11:00-19:00

Prezentowani artyści:
Rafał Dominik, Ewa Doroszenko, Michał Gayer, Ewa Iwaniuk, Maria Jeglińska, Piotr Krzymowski, Magdalena Estera Łapińska, Maess, Szymon Szewczyk

RafalDominik,Przekroj przez telefon,2015,KMG copy

RafalDominik,Przekroj przez telefon,2015,KMG copy

www.kasiamichalski.com/portfolio/the-drawers/
www.facebook.com/events/1059240700776949/

VOD

Informacje kulturalne, 10.07.2024

Informacje kulturalne, 03.07.2024


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE