Media rozwijają się szybciej niż nauka o nich. Żeby je dogonić i w pełni korzystać z ich możliwości, trzeba nie tylko chęci, ale i sprawdzonych pomysłów. Nad tym, jak ulepszyć edukację filmową w Polsce będą zastanawiać się eksperci z całego świata.
Międzynarodowa konferencja „Edukacja filmowa w Polsce i świecie – rozwiązania systemowe i studia przypadków” jest częścią Programu Edukacji Audiowizualnej i Medialnej, nad którym od 2012 roku pracują wspólnie Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji UW oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.
O swoich doświadczeniach i możliwościach ich wykorzystania w skali ponadregionalnej porozmawiają praktycy edukacji filmowej m.in. z Australii, Czech, Danii, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, USA czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Specjalny blok konferencyjny poświęcony będzie roli filmu i edukacji filmowej w sytuacji zagrożenia wojną. Referaty na ten temat wygłoszą goście z Libanu, Pakistanu i Ukrainy.
Konferencja odbędzie się w języku angielskim (z możliwością skorzystania z pomocy tłumacza podczas dyskusji). Obrady są otwarte dla wszystkich zainteresowanych (po zarejestrowaniu).
6 i 7 maja, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66, sala 256.
Strona konferencji:
http://www.come.uw.edu.pl/peam/konferencja2.html
Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/1583484008593737/
Strona projektu PEAM:
http://www.come.uw.edu.pl/peam/
Program konferencji:
http://www.come.uw.edu.pl/peam/program2.html
Streaming konferencji:
http://www.come.uw.edu.pl/peam/streaming.html