czy-zbuntowane-maszyny-beda-graly-techno-znamy-program-audioriver-sobotka

Czy zbuntowane maszyny będą grały techno? Znamy program Audioriver Sobótka

Podczas 14. edycji Audioriver na płockim Starym Rynku odbywać się będą dyskusje z artystami z festiwalowego line-upu i specjalnie zaproszonymi gośćmi i specjalistami, w kinie Przedwiośnie będzie można zobaczyć selekcję muzycznych filmów, a wszystkiemu będzie towarzyszyć — a jakże — najlepsza muzyka elektroniczna. Program sobótki rozpocznie się w piątek
26 lipca po godzinie 16:00 pierwszymi koncertami na Starym Rynku w Płocku.
14. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2019 r. w Płocku.

MIĘDZY SZTUKĄ A TECHNOLOGIĄ
O skomplikowanej relacji sztuki i technologii rozmawiać będą: Dream Adoption Society (Marta Nawrot i Jagoda Wójtowicz) — duet artystyczny działający w polu technokultury; Marek Biliński — kompozytor muzyki elektronicznej, multiinstrumentalista, autor muzyki filmowej i teatralnej, legenda polskiej elektroniki, DEAS — Karol Mozgawa, polski producent i DJ, uznawany za jednego z najciekawszych artystów elektroniki Europy Wschodniej i Norbert Borzym (BERT) — DJ, remikser, producent i dziennikarz muzyczny, dawniej związany z amerykańską wytwórnią Whiskey Disco, dzisiaj z The Very Polish Cut Outs.
Prowadzenie: Marek Horodniczy - dziennikarz i publicysta, autor wielu programów telewizyjnych, obecnie związany z TVP Kultura, gdzie prowadzi “Scenę Alternatywną”.

PRZYSZŁOŚĆ MUZYKI ELEKTRONICZNEJ
Nad przyszłością muzyki elektronicznej zastanowią się: Anna Zaradny — artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni festiwalu i wydawnictwa muzycznego Musica Genera, Joanna Skorupska — założycielka Radicalzz, studia doradczego, które przygotowuje do wejścia na rynek technologie na wczesnym etapie rozwoju, Łukasz Warna-Wiesławski — współkurator festiwalu Unsound, DJ i promotor. Alex Kubaczewski — dziennikarz muno.pl, promotor, DJ, obecny na polskiej scenie od 15 lat.
Prowadzenie: Ula Kaczyńska - dziennikarka muzyczna Polskiego Radia.

KOBIETY W MUZYCE ELEKTRONICZNEJ
Na te i wiele innych pytań dotyczących sytuacji kobiet w elektronice odpowiedzą: Girls to the Front — kolektyw organizatorek i promotorek działających na rzecz dziewczyn w muzyce; organizują koncerty, imprezy, performanse, wydają własnego feministyczno-queerowego zina, Monika Pasiecznik — krytyczka muzyczna i kuratorka, autorka książek i esejów; publikuje w prasie muzyczne w Polsce i za granicą, a także Paulina Żaczek — promotorka związana m.in. z festiwalem Unsound oraz krakowskim klubem Szpitalna 1.
Prowadzenie: Novika — jedna z najbardziej aktywnych postaci polskiej sceny klubowej, wokalistka występująca w zespole Futro i u boku Smolika, od 2006 prowadzi działalność solową.

MUZYKA ELEKTRONICZNA W GRACH KOMPUTEROWYCH
Rozmawiać będą: Arkadiusz Reikowski — kompozytor muzyki do gier komputerowych, w tym Observer (z Rutgerem Hauerem), Layers of fear (1 i 2) i zapowiedzianej podczas ostatnich targów E3 — Blair Witch Game, A_GIM — jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce, który także tworzy ścieżki dźwiękowe do gier oraz MagdalenaMariaMonika, która prowadzi największy kobiecy kanał gamingowy na polskim YouTube.
Prowadzenie: Michał Bownik —kompozytor, producent, autor tekstów, lider zespołu Bownik.

CZY ISTNIEJE ŻYCIE BEZ MUZYKI ELEKTRONICZNEJ?
Te pytania zadadzą sobie: Lech Podhalicz — dziennikarz muzyczny, redaktor naczelny portalu Going, Joanna Tomczak — współwłaścicielka poznańskiego klubu Tama, ATARI WU — kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, odpowiedzialny za brzmienie takich projektów, jak Baranovski czy XXANAXX.
Prowadzenie: Łukasz Kamiński — dziennikarz i publicysta, od lat związany z Gazetą Wyborczą, publikował m.in. w Gazecie Magnetofonowej i Jazz Forum. Autor alternatywnego przewodnika „Zrób to w Warszawie”.

W programie Audioriver Sobótka nie zabraknie też wrażeń muzycznych. Jak co roku, podczas dziennej części Audioriver w blasku słońca na Starym Rynku wystąpią znani i lubiani w elektronicznym środowisku artyści z różnych stron Polski. Poznań reprezentować będą kojarzeni m.in. z wielu występów w klubie SQ bracia Juniore & Conradq, a z Wrocławia do Płocka przybędzie duet Seb & Rodrigezz, związany m.in. z Projektem Pralnia. Vidno to natomiast przedstawiciel płockiej sceny, mający na koncie autorskie wydawnictwa m.in. w Wielkiej Brytanii. Najliczniej prezentuje się reprezentacja warszawskich artystów – ze stolicy na Audioriver przyjadą Nowosad, Komitet Obrony Disco, a także Raidho & T.Etno, którzy zaprezentują wspólnie orientalny live z użyciem instrumentów i brzmień elektroniki.

14. edycja Audioriver na płockim Starym Rynku

14. edycja Audioriver na płockim Starym Rynku

W ramach Sobótki odbędą się także targi muzyczne. W tym roku swoje stanowiska wystawią: Bassline / Glitch Pictures, chronimysluch.pl, Follow The Step / Smolna / Fest Festival, Instytut, Lauda Audio, Plays.pl, Projektowa, Revive x 999, Schron ft. Oddity, Sound Machines &FundacjaNobiscum, Sound.pl, Subraum, TAMA, Up To Date Festival, VinylgateRecordstore, Visions Booking & Music Promotion.

Patroni medialni: TVP Kultura, 4funTV, onet.pl, Co jest grane 24, Naszemiasto.pl, Muno, KMAG, Aktivist, Hiro, Going., Mówią na mieście, Noizz

Więcej na: www.audioriver.pl/

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE