Programy

portrety-tadeusz-rozewicz
Dokument

Portrety - Tadeusz Różewicz

Film dokumentalny Andrzeja Sapiji poświęcony jednemu z najwybitniejszych współczesnych poetów polskich.

barany-islandzka-opowiesc
Film

Barany. Islandzka opowieść

Nagrodzony w Cannes komediodramat Grimura Hakonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu.

pegaz
Magazyn

Pegaz

Pegaz to przewodnik po najważniejszych wydarzeniach na mapie kultury, opatrzonych komentarzem kulturalno-społecznym z udziałem antropologów kultury, filozofów, socjologów, etnografów.

ziemia-planeta-ludzi-znikajaca-wyspa
Dokument

Ziemia, planeta ludzi - Znikająca wyspa

Poruszający temat globalnego ocieplenia film dokumentalny Matthieu Rytza z 2017 roku.

polowanie-na-kroliki
Film

Polowanie na króliki

Oparty na autentycznych wydarzeniach dramat w reżyserii Phillipa Noyce’a („Czas patriotów”, „Stan zagrożenia”) z 2003 roku.

kolo-piora
Literatura

Koło pióra

Nowy, cotygodniowy program dedykowany literaturze polskiej. Prowadzący Mariusz Cieślik – dziennikarz, prozaik i satyryk spotka się zarówno z pisarzami, jak też ze znawcami z zakresu literatury. W pierwszej części programu jego gościem będzie przedstawiciel konkretnego gatunku literatury współczesnej np. autorzy kryminałów, biografii, sag, czy nawet powieści skandalizujących. Druga część poświęcona jest polskiej klasyce przy okazji ważnych rocznic, wznowień, czy nowych przekładów. W każdym programie widzowie usłyszą najciekawsze fragmenty książek w wykonaniu aktorki lub aktora. Za sprawą prowadzącego z pewnością nie zabraknie też ironii i dobrego humoru.

wiecej-niz-fikcja-alicia
Dokument

Więcej niż fikcja - Alicia

Poruszający wrażliwy temat adopcji dzieci film dokumentalny Maasji Ooms z 2017 roku.

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE