Patronaty TVP Kultura

15-rybnicki-festiwal-fotografii

15. Rybnicki Festiwal Fotografii

W dniach 23-25 marca po raz piętnasty do Rybnika przyjadą opowiedzieć o swojej twórczości wybitni artyści reprezentujących różne gatunki fotografii. W tym roku Rybnicki Festiwal Fotografii organizowany przez Fundację PGE Energia Ciepła będzie gościł tak znakomitych twórców, jak: Tomasz Tomaszewski, Robert Wolański, Marek Arcimowicz, Weronika Gęsicka, Tomasza Wysocki, Maciej Moskwa, Marek Lapis oraz Krystian Bielatowicz.

short-waves-festival

Short Waves Festival

Short Waves Festival – międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych po raz dziesiąty zaprasza do wspólnego oglądania filmów i intensywnego kontaktu z żywą kulturą filmową w formie spotkań i wydarzeń spod znaku event cinema. Około 70 wydarzeń, ponad 300 filmów i 100 gości z branży filmowej.

apteka-urojonecalemiasta

APTEKA "Urojonecałemiasta"

Fani, Koledzy, Przyjaciele zespołu „Apteka”.

Oddajemy w Wasze ręce długo oczekiwaną serię wydawniczą, unikalną i ściśle limitowaną zespołu tak niebanalnego jakim jest zjawisko znane wtajemniczonym jako „APTEKA”.

13-festiwal-filmow-afrykanskich-afrykamera

13. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera

Już w kwietniu 2018 roku dzięki festiwalowi filmowemu AfryKamera do Warszawy ponownie zawita kultura afrykańska. XIII edycji wydarzenia patronuje hasło #BlackFilmsMatter, nawiązujące do zapoczątkowanego przez Afro-Amerykanów międzynarodowego ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Wybór sloganu nie jest przypadkowy. Misją festiwalu jest bowiem nie tylko popularyzacja afrykańskiej kinematografii w Polsce, ale również poruszanie aktualnych kwestii społeczno-politycznych ważnych zarówno dla Afryki, jak i dla całego świata.

jozef-robakowski-o-witkacym

Józef Robakowski. O Witkacym

Józef Robakowski o Witkacym mówi w filmie, w swoich pracach fotograficznych, realizacjach wideo i instalacjach.

audioriver-lab

Audioriver Lab

Ćwiczenia z nienarzekania, szukanie inspiracji w muzyce, DIY i networking – Audioriver Lab już 7 kwietnia w Warszawie

v-festiwal-teatrow-studenckich-start

V Festiwal Teatrów Studenckich START

W dniach 15-18 marca 2018 roku w Poznaniu odbędzie się V edycja Festiwalu Teatrów Studenckich START. Jest to przegląd spektakli studenckich, nastawiony na promocję studenckiej aktywności w sferze kultury.

POLECAMY NA VOD

Którędy po sztukę, Wiesław Borowski

Stefan Gierowski. Portret

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE