Patronaty TVP Kultura

ruszyl-on-art-2019-festiwal-kina-i-sztuki

Ruszył On Art 2019 – Festiwal Kina i Sztuki

On Art to plenerowy festiwal filmowy, który odbywa się jednocześnie w sześciu miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu. Impreza rozpoczęła się 5 lipca i potrwa 2 miesiące, do 7 września. Na festiwal złoży się ponad 100 projekcji. Na wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące – wstęp wolny.

narodowy-instytut-muzealnictwa-i-ochrony-zbiorow-oglasza-4-edycje-muzeum-widzialne-2019

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów ogłasza 4. edycję Muzeum Widzialne 2019

Założeniem projektu Muzeum Widzialne jest honorowanie i popularyzacja najlepszych systemów identyfikacji wizualnej czy rozwiązań graficznych wdrożonych przez polskie muzea, strategii z obszaru komunikacji i działań wizerunkowych.

piekno-ktore-prowadzi-do-spotkania-festiwal-musica-divina-ponownie-zachwyci

Piękno, które prowadzi do Spotkania. Festiwal Musica Divina ponownie zachwyci!

Festiwal Musica Divina stanowi próbę stworzenia przestrzeni dla prawdziwego spotkania z Bogiem poprzez piękno muzyki. W pełni wyraża myśl organizatorów o muzyce rozumianej jako sposób wyrażania najgłębszych emocji.

Już w sierpniu Kraków po raz drugi będzie gościł grono znakomitych europejskich wykonawców kochających muzykę sakralną. Zabytkowe, uświęcone wielowiekową tradycją wnętrza kościołów wypełnią dźwięki kompozycji z różnych stron kontynentu, których wspólną inspiracją jest chęć wyrażenia tego, co wymyka się pełnemu poznaniu. Sacrum.

w-piatek-startuje-hultaj-festiwal-w-palacu-gorzanow

W piątek startuje Hultaj Festiwal w Pałacu Gorzanów

Już w piątek, 26 lipca, w renesansowym Pałacu Gorzanów rusza Hultaj Festiwal. W programie m.in. Maciej Maleńczuk z muzyką do filmu „Mocny człowiek” z 1929 roku, a także BOKKA, Agressiva69, Księżyc, Studium Instrumentów Etnicznych i Edward Powell. Prócz koncertów odbędzie się przegląd krótkich metraży w ramach kina nocnego oraz liczne warsztaty i joga. Festiwal potrwa do 28 lipca. Bilety w sprzedaży.

Aż 3 dziedzińce, 180 pokoi i 8 hektarów ogrodu – imponująca przestrzeń i renesansowo-barokowa tożsamość Pałacu Gorzanów nadają mu aury tajemniczości i magii. To tutaj odbędzie się druga już edycja festiwalu dedykowanego ambitnym hultajom, ludziom ciekawym świata, szukającym inspiracji i relaksu – dokładnie takim jak związany z Gorzanowem Karl Eduard von Holtei, aktor, poeta i wagabunda, od którego festiwal zaczerpnął swoją nazwę.

v-ogolnopolskie-warsztaty-muzyczne-poluzone-2019

V Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE 2019

PoluZONE to najbardziej prestiżowe warsztaty muzyczne w Polsce!
W tym roku po raz piąty setka artystów z całego kraju będzie pracować pod okiem najlepszych muzyków.

blizna

„Blizna”

Z okazji 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na interdyscyplinarną wystawę „Blizna”. Wystawę oraz towarzyszące jej wydarzenia organizuje Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków.
Na wystawie prezentowane będą prace z różnych dyscyplin, takich jak malarstwo, rzeźba, grafika, tkanina, instalacja. Wszystkie one poruszają temat Powstania Warszawskiego, doświadczeń z nim związanych, jego historii oraz pamięci o nim. Celem ekspozycji będzie przedstawienie artystycznej refleksji na temat Powstania.Będzie to również próba odpowiedzi na wciąż aktualne pytania: o sens i wartości, jakie niosło ze sobą Powstanie, czy ma realny wpływ na kondycję całej otaczającej nas rzeczywistości…

festiwal-dziedzictwa-kresow

Festiwal Dziedzictwa Kresów

Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wójt Gminy Lubaczów zapraszają na Festiwal Dziedzictwa Kresów, który odbędzie się w dniach
26 lipca - 04 sierpnia m.in. w Lubaczowie, Jarosławiu oraz Przemyślu.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE