Patronaty TVP Kultura

swiatowa-prapremiera-opery-guru-laurenta-petitgirarda-w-operze-na-zamku-w-szczecinie

Światowa prapremiera opery „Guru” Laurenta Petitgirarda w Operze na Zamku w Szczecinie

Opowieść o psychologicznej manipulacji na wyspie zamieszkałej przez apokaliptyczną sektę. Dramatyczny obraz szaleństwa kreowanego przez charyzmatycznego Guru, prowadzącego wyznawców na zatracenie.

paderewski-powroci-do-bristolu-niezwykly-koncert-na-100lecie-odzyskania-niepodleglosci

Paderewski powróci do Bristolu. Niezwykły koncert na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Ignacy Jan Paderewski znany jako „król pianistów” czy „czarodziej klawiatury” to jeden z wybitnych Polaków, któremu zawdzięczamy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Jest podziwiany nie tylko za swoje osiągnięcia muzyczne, ale także wyjątkową charyzmę i działania społeczne dla dobra naszej Ojczyzny. Już niebawem dzięki Fundacji Kulskich będziemy mogli dowiedzieć się więcej o Ignacym Janie Paderewskim – premierze i ministrze spraw zagranicznych, a także poczuć klimat dawnych lat i przenieść się na jeden z Jego występów. Oczywiście w Hotelu Bristol.

jozef-wilkon-reczna-robota

„Józef Wilkoń. Ręczna robota”

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza na wystawę prac ilustratora, malarza i rzeźbiarza Józefa Wilkonia. Ekspozycja pt. „Józef Wilkoń. Ręczna robota” będzie prezentowana w siedzibie muzeum przy ul. Koziej 11 w Warszawie od 28 września do 25 listopada 2018 roku.

gala-wreczenia-nagrod-im-cypriana-kamila-norwida-2018

Gala Wręczenia Nagród im. Cypriana Kamila Norwida 2018

W 197. rocznicę urodzin Cypriana Norwida – 24 września 2018 r. o godz. 18.00 – na Zamku Królewskim w Warszawie, poznamy Laureatów Nagrody w poszczególnych dziedzinach kultury. Gościem Honorowym uroczystości będzie znakomity pianista Piotr Paleczny – Laureat Nagrody „Dzieło życia” przyznanej za całokształt twórczości.

jesienna-edycja-festiwalu-organy-plus

Jesienna edycja Festiwalu ORGANy PLUS+

Festiwal ORGANy PLUS+ to światowej sławy artyści prezentujący muzykę na dawnych instrumentach z towarzyszeniem unikatowych organów z jedynego w Polsce lectorium w niezmienionej od stuleci akustyce gotyckiego kościoła Św. Trójcy w Gdańsku.

9-miedzynarodowy-konkurs-na-exlibris-i-mala-forme-graficzna-zwierzeta-morza-baltyckiego

9. Międzynarodowy Konkurs na Exlibris i Małą Formę Graficzną „Zwierzęta Morza Bałtyckiego”

Gdański Archipelag Kultury oraz Fundacja Wspólnota Gdańska wraz z Partnerami zapraszają na wernisaż wystawy pokonkursowej 9 edycji Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną „Zwierzęta Morza Bałtyckiego”

druga-edycja-festiwalu-warsawbyart-2018-w-dniach-21-23-wrzesnia

Druga edycja festiwalu WarsawByArt 2018 w dniach 21 – 23 września!

Wydarzenie rozpocznie 21 września panel dyskusyjny na temat: „Możliwości i rozwój rynku sztuki w Polsce - Międzynarodowe Targi Sztuki w Warszawie", z udziałem znamienitych gości z Polski i zagranicy.

POLECAMY NA VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE