Patronaty TVP Kultura

celebration-polskojaponska-wystawa-sztuki-wspolczesnej-w-ramach-poznan-art-week

CELEBRATION | Polsko-Japońska Wystawa Sztuki Współczesnej w ramach Poznań Art Week.

Święto sztuki z okazji 100-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską i Japonią. W ramach wydarzenia zaplanowano wystawy, spotkania z artystami, wykłady, performance i koncerty.

tematem-fotofestiwalu-2019-bedzie-supernatural-czyli-nadprzyrodzone

Tematem FOTOFESTIWALU 2019 będzie Supernatural, czyli Nadprzyrodzone

Program 18. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi będzie krążył wokół tematów: duchowości, społeczności i rytuałów, poznania i metafizyki, a także niewyjaśnionych zjawisk, duchów i widm.

pawel-pudlo-missa-brevis

PAWEŁ PUDŁO - MISSA BREVIS

Kościół Pokoju w Świdnicy, wyjątkowy zabytek Dolnego Śląska już
26 maja 2019 r., o godzinie 19.00 wypełni się nowatorską muzyką Pawła Pudło.
MISSA BREVIS - czyli krótka msza - zabrzmi w wykonaniu 11 muzyków z całej Europy.

konkurs-wokalny-im-stanislawa-jopka-mazowsze-oglasza-nabor-do-pierwszej-edycji

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka –„Mazowsze” ogłasza nabór do pierwszej edycji!

Zespół „Mazowsze” zaprasza wszystkie uzdolnione wokalnie osoby do udziału w pierwszej edycji Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ przedmiotem rywalizacji konkursowej staną się utwory „Mazowsza” – uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z tak znanymi kompozycjami jak „Dwa serduszka” czy „Ej, przeleciał ptaszek”. Pierwsza edycja Konkursu odbędzie się jesienią 2019 roku. Laureatów zmagań poznamy 26 października 2019.

copernicus-festival-jezyk-21-26-maja-2019-r

Copernicus Festival / Język 21 - 26 maja 2019 r.

„Język to największy wynalazek ludzkości“. Trudno nie zgodzić się z tą uwagą Karla Poppera. Bez języka nie byłoby innych niezwykłych tworów kultury: filozofii, nauki, literatury.

festiwal-choralny-legnica-cantat-50

Festiwal Chóralny Legnica Cantat 50

W tym roku legnicki festiwal obchodzić będzie swoje pięćdziesiąte urodziny. Wielkie muzyczne święto odbędzie się w dniach 24 maja – 2 czerwca. Zapraszamy na jubileusz, podczas którego na 10 dni Legnica stanie się stolicą polskiej chóralistyki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

przeglad-nowego-kina-francuskiego

Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Od 22 do 29 maja zapraszamy na 10. edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego organizowanego wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce. W programie między innymi filmy nominowane do nagród Cezara: „Wymarzony” (Pupille) w reżyserii Jeanne Herry, „Ból” (La douleur) na podstawie autobiograficznej prozy Marguerite Duras.
Zobaczymy również, prezentowany na Festiwalu Filmowym w Wenecji „Na zawsze razem” z młodą gwiazdą francuskiego kina - Vincentem Lacoste. Najmłodsi widzowie zaś będą mogli obejrzeć adaptację kultowego francuskiego komiksu dla dzieci: „Becassine”. To historia guwernantki o gołębim sercu, której największym marzeniem jest wyjazd do Paryża. W głównych rolach aktorka i piosenkarka Émeline Bayart, znana między innymi z „Rozumiemy się bez słów”, Karine Viard i Denis Podalydès, aktor prestiżowej Komedii Francuskiej.

POLECAMY NA VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE