konkurs-wokalny-im-stanislawa-jopka-mazowsze-oglasza-nabor-do-pierwszej-edycji

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka –„Mazowsze” ogłasza nabór do pierwszej edycji!

Zespół „Mazowsze” zaprasza wszystkie uzdolnione wokalnie osoby do udziału w pierwszej edycji Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ przedmiotem rywalizacji konkursowej staną się utwory „Mazowsza” – uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z tak znanymi kompozycjami jak „Dwa serduszka” czy „Ej, przeleciał ptaszek”. Pierwsza edycja Konkursu odbędzie się jesienią 2019 roku. Laureatów zmagań poznamy 26 października 2019.

Kim był patron konkursu Stanisław Jopek? Genialny solista Zespołu „Mazowsze” urodził się w 1935 roku we Lwowie. Słynął z charyzmy scenicznej i z wyjątkowego głosu – tenoru o barytonowym zabarwieniu.

Z początku nie przepadał za folklorem, wolał muzykę poważną. Jak to się stało, że znalazł się w zespole Sygietyńskich? – Decyzja przyszła po piosence (była to chyba melodia „Cyt, cyt”), śpiewanej przez chór „Mazowsza” na próbie. Mój zachwyt wzbudziło nie tylko brzmienie, ale i wyrazistość każdego słowa. Pomyślałem, że tak nie zaśpiewa żaden chór operowy – opowiadał w jednym z wywiadów.

Informacja o Organizatorze

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” to instytucja kultury o wieloletniej historii, przybliżająca szerokiemu gronu odbiorców polską muzykę tradycyjną w wersji stylizowanej. „Mazowsze” prowadzi także działalność na rzecz upowszechniania muzyki poważnej, wydając płyty i organizując koncerty z klasycznym repertuarem. Edukuje, w atrakcyjnej formie przekazując wiedzę o polskiej tradycji i historii, kształtuje i umacnia poczucie tożsamości narodowej Polaków. Jest organizatorem licznych wydarzeń muzyczno-tanecznych oraz teatralnych.

Kontakt:

Katarzyna Pasieczna
Rzecznik prasowy Zespołu „Mazowsze”
tel. 605 501 771

Dorota Relidzyńska
Główny specjalista ds. promocji i marketingu
tel. 22 208 81 05
dorota.relidzynska@mazowsze.waw.pl

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Stanisław Jopek, mat. prasowe PZLPiT „ Mazowsze

Stanisław Jopek, mat. prasowe PZLPiT „ Mazowsze"

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE