od-kofty-do-maslowskiej

OD KOFTY DO MASŁOWSKIEJ

SILNE KOBIETY I WRAŻLIWI MĘŻCZYŹNI NA FESTIWALU OFF-PÓŁNOCNA 2019

Artystyczne osobowości w autorskim repertuarze lub nowych interpretacjach klasyków piosenki i musicalu. Kofta elektronicznie, Osiecka po męsku, Imiela, Januszkiewicz, Wortmann, Todorczuk… Do tego ukraiński Majdan w spektaklu Teatru Navpaky, polityka i miłość u Hemara oraz Masłowska w wykonaniu AST z Krakowa. Wszystko to na Festiwalu OFF-Północna.

Festiwal, organizowany przez Teatr Muzyczny w Łodzi po raz trzeci, szybko się rozwija i zyskuje na popularności. Tegoroczna edycja potrwa sześć dni – od 23 do 28 kwietnia. Rozpocznie ją Teatr Muzyczny z Torunia ze spektaklem „Hemar. Marchewka – próba generalizacji”. Dzień później w programie dwa wydarzenia, połączone postacią Oksany Terefenko. Najpierw na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi spektakl „Tam, gdzie wzrok nie sięga – світ за oчі” Teatru Navpaky, później w klubokawiarni Niebostan wybuchowa koncertowa mieszanka, czyli występ zespołu Coolбаба.

Zgoła inne festiwalowe emocje zaproponuje Marcin Januszkiewicz. W recitalu „Osiecka po męsku” w sposób muzycznie nowoczesny, ale nadal liryczny zinterpretuje ponadczasowe słowa wybitnej poetki i autorki tekstów. Do własnych doświadczeń z kolei odwoła się Konrad Imiela w autorskim programie „Wrażliwość na olśnienie w normie”.

Festiwalowa sobota to wielkie musicalowe songi w recitalu Marcina Wortmanna „Sondheim, którego nie znamy” oraz głośny spektakl dyplomowy studentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie „Kochanie, zabiłam nasze koty”, będący adaptacją powieści Doroty Masłowskiej.

W niedzielę finał II Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty i Aneta Todorczuk. Jej „Projekt Koffta”, złożony z kilkunastu utworów Jonasza Kofty, zaskoczy elektroniczną oprawą i momentami nieco mocniejszą interpretacją.

Bilety w jednakowej dla wszystkich spektakli cenie 25 zł można kupić w kasie teatru lub on-line, natomiast karnety (w cenie 120 zł normalny oraz 90 zł studencki) dostępne są jedynie w teatrze.

OFF-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi
23 - 28.04.2019 r.

FESTIWAL OFF-PÓŁNOCNA

FESTIWAL OFF-PÓŁNOCNA

 offpolnocna.com/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE