bwystawa-polaczenie-japoniab

Wystawa „Połączenie Japonia”

W Muzeum Azji i Pacyfiku odbędzie się kolażowa wystawa prac o Japonii jakiej być może nie znacie. Autorka chce wciągnąć widza w podróż przez regiony, emocje i kolory, przybliżając to, co nieuchwytne.

Dominika Aurelia Korycka wędrując przemierzyła, w trwającej miesiąc podróży, Japonię i w tym czasie, uciekając przed przetaczającymi się tajfunami, przetworzyła motywy kojarzone ze sztuką i estetyką japońską w zdjęciach napotkanych ludzi, podejrzanych scen, wyłapanych promieni słońca odbitych od zjawiskowej architektury i rozproszonych w atmosferycznych parkach. Zaproponowany zestaw zdjęć próbuje dać wgląd w możliwą niejedno imienność postrzegania Japonii, to wszystko przez pryzmat wrażliwości, którą Autorka odczuła na miejscu i którą subiektywnie przetworzyła.

Zdjęcia w przestrzeni wystawienniczej Muzeum tworzą razem kolaż czasem współgrających, czasem kontrastujących ze sobą obrazów, komunikując w proponowanym zestawieniu treści umykające wybiórczemu spojrzeniu na rzeczywistość Japonii. Autorka na sposób shintoistyczny, próbuje „związać” dwa odrębne światy, wschodni i zachodni, i podejrzewa, że jej się to uda, bo w końcu, według buddyzmu, „skarby są już u niej, w rękach”.

Muzeum Azji i Pacyfiku,
Solec 24, 00-403 Warszawa,
tel. (0-22) 629 67 24
wernisaż: 21.02.2019,
wystawa czynna: 22.02.2019 - 24.03.2019

Fot. Dominika Korycka

Fot. Dominika Korycka

muzeumazji.pl/wystawy-czasowe/polaczenie-japonia-fotografie-dominiki-aurelii-koryckiej/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE