tajny-klient

Tajny klient

Sztuka Igora Gorzkowskiego w reżyserii Wojciecha Pitali. Spektakl zrealizowany w ramach projektu Teatroteka Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Gorzka komedia, której bohaterem jest „tajny klient”, osoba wynajmowana przez pracodawców do sprawdzenia jakości pracy podległych im pracowników. To taki współczesny „rewizor”, wcielający się w zwykłego klienta restauracji, banku, sklepu, punktu usługowego czy szkoły tańca. Motywy jego działania są czyste – sprawdzenie jakości świadczonych usług i odpowiedniego stosunku do klienta. Ale metoda jest dwuznaczna moralnie, opiera się bowiem na prowokacji, kłamstwie, wprowadzaniu w błąd i wykorzystaniu słabości pracownika.

Spektakl otrzymał III nagrodę za reżyserię (Wojciech Pitala) podczas 1. edycji festiwalu Teatroteka Fest w 2017 roku.

Autor: Igor Gorzkowski
Reżyseria: Wojciech Pitala
Scenografia: Ewa Gdowiok
Kostiumy: Ewa Gdowiok, Justyna Gwizd, Agnieszka Kozyra
Muzyka: Atanas Valkov
Zdjęcia: Wojciech Suleżycki
Montaż: Maciej Szydłowski

Obsada: Tomasz Borkowski (Tajny klient), Jędrzej Taranek (Marek), Matylda Damięcka (Dagmara), Lidia Sadowa (Alicja), Tomasz Nosiński (Artur), Wojciech Kalita (Damian), Mateusz Baran (Krzysztof / Agent specjalny), Aleksandra Nowosadko (Basia), Mateusz Banasiuk (Maciek), Arkadiusz Janiczek (Adam), Katarzyna Kołeczek (Właścicielka restauracji)

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE