xii-biennale-grafiki-studenckiej

XII Biennale Grafiki Studenckiej

Zapraszamy na XII Biennale Grafiki Studenckiej Przeciwciała, ogólnopolski konkurs organizowany przez UAP dedykowany grafice artystycznej. Na wystawie pokonkursowej zobaczymy 46 prac spośród 1000 nadesłanych.

XII Biennale Grafiki Studenckiej jest ogólnopolskim konkursem otwartym dla studentów uczelni i instytutów artystycznych.

Biennale dedykowane jest grafice artystycznej, dziedzinie sztuki związanej z przekazem medialnym i obejmującym wszelkie formy druku, klasyczne techniki graficzne, a także działania wykorzystujące współczesne nośniki informacyjne oraz interwencje w przestrzeni miejskiej jak artnet, szablony czy murale.

Na wystawie pokonkursowej prezentowanych jest 46 prac wybranych z ponad 1000 zgłoszonych. Wyboru dokonała profesjonalna komisja: artyści, czynni dydaktycy i krytycy reprezentujący polskie uczelnie wyższe oraz instytucje kultury. Tytuł tegorocznej edycji wydarzenia Przeciwciała w kontekście sztuki odnosi się do wartości wpływających na zmiany sposobów myślenia oraz nawiązuje pośrednio do twórczości Magdaleny Abakanowicz, artystki poruszającej w swoich realizacjach problematyką masowości i alienacji w kulturze.

Na wystawie zobaczymy więc prace młodych twórców, które poprzez subwersywny charakter przedstawiają współczesne relacje międzyludzkie oparte nie na wymianie, ale na rozważaniach związanych z nietypowym sposobem postrzegania rzeczywistości.

Organizatorem Biennale jest Katedra Grafiki Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Laureatów konkursu poznamy 5 marca, a wystawę można oglądać do 28 marca w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu
5.03 - 28.03.2021

XII Biennale Grafiki Studenckiej (UAP)

XII Biennale Grafiki Studenckiej (UAP)

uap.edu.pl/2020/12/xii-edycja-biennale-grafiki-studenckiej-przeciwciala
facebook.com/Biennale-Grafiki-Studenckiej-163259820377458

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE