Patronaty TVP Kultura

opetani-literatura-koncert-voo-voo-i-spotkania-artystyczne

„Opętani Literaturą”. Koncert Voo Voo i spotkania artystyczne

26 i 27 czerwca Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na finał V edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Będzie okazja do spotkania pisarek nominowanych do Nagrody w ubiegłym roku, obejrzenia wystawy Grzegorza Kozery inspirowanej Argentyną Gombrowicza, plenerowego spektaklu Teatru A3. Kapituła ogłosi także nominacje do VI edycji Nagrody Gombrowicza, a na zakończenie, w niedzielę 27 czerwca, we Wsoli wystąpi Voo Voo.

Ubiegłoroczna edycja Festiwalu „Opętani Literaturą” z przyczyn epidemiologicznych została mocno ograniczona i podzielona na dwie części. Jesienią odbył się prolog festiwalu – laureatce Nagrody Gombrowicza (V edycja) wręczony został czek na czterdzieści tysięcy złotych. Teraz Barbara Sadurska, autorka wydanej przez Niszę „Mapy” otrzyma drugą część nagrody, czyli lornetkę, oraz wysłucha laudacji.

xii-letni-festiwal-im-jerzego-waldorffa-w-radziejowicach

XII Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach

Blisko stu wybitnych artystów wystąpi podczas XII Festiwalu im. Jerzego Waldorffa, który odbędzie się w Domu Pracy Twórczej w podwarszawskich Radziejowicach już na początku wakacji, w dniach 27 czerwca – 4 lipca 2021 roku.

Będzie można tu usłyszeć takich wykonawców, jak Roby Lakatos (skrzypce), Jenö Lisztes (cymbały), Paolo Pandolfo (viola da gamba), Paweł Kowalski (fortepian), Jarosław Żołnierczyk (skrzypce) czy Ewa Leszczyńska (śpiew, fortepian). Przed publicznością wystąpi Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej, Warsaw Harmony, Piotr Baron Quintet i Jagodziński Trio.

pawel-manka-semiotic-quintet-premiera-albumu-kubizm

Paweł Mańka Semiotic Quintet – premiera albumu „Kubizm”

Laureat programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Jazzowy Debiut Fonograficzny”, Paweł Mańka Semiotic Quintet po raz pierwszy zaprezentuje na żywo album pt. „Kubizm”.

vi-mazurski-festiwal-operowy-belcanto

VI Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART zaprasza na Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO – najbardziej rozrywkowy festiwal operowy w Polsce – unikat na skalę Polski, który na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Warmii i Mazur.

harmonia-vocum-jednosc-i-roznorodnosc

Harmonia vocum – jedność i różnorodność

Głos to fascynująca ludzka maszyna o nieskończonych możliwościach brzmieniowych. Ponadto to maszyna o nadzwyczajnych zdolnościach wchodzenia w interakcje z innymi głosami i tworzenia z nimi niebywałych współbrzmień. Zespoły głosów ludzkich znajdziemy w wielu tradycjach muzycznych różnych kultur i czasów, w których nieraz ten sposób muzykowania odgrywał rolę pierwszoplanową.

vii-edycja-baltic-neopolis-festival

VII edycja Baltic Neopolis Festival

Przed nami wyjątkowa, VII edycja Baltic Neopolis Festival
(24 czerwca- 29 lipca).
Tegoroczny festiwal odbędzie się w najgorętszych miesiącach lata, najpiękniejszych miejscowościach regionu województwa zachodniopomorskiego, a wypełniony będzie barwami wyjątkowych melodii. Dzięki zaplanowanym w ramach festiwalu inicjatywom możliwe jest zaproszenie do Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego licznego grona młodych zdolnych artystów, jak również szerokiego grona wybitnych muzyków, profesorów i kompozytorów, tj.: Juan José Navarro - dyrektor Sinfónica San Indalecio de Almería, Mario Klein- solista- bas, Wioletta Hebrowska- solistką Teatru Muzycznego w Lubece, Konstantin Heidrich- wybitny wiolonczelista Fauré Quartet, Mietek Szcześniak czy Jola Szczepaniak.

wystawa-monograficzna-rafal-olbinski

WYSTAWA MONOGRAFICZNA. RAFAŁ OLBIŃSKI

Rafał Olbiński przez historyków sztuki zaliczany jest do współczesnych surrealistów, przedstawicieli realizmu magicznego, niekiedy nawet określany jest mianem symbolisty. Ale Rafał Olbiński to nie tylko obrazy. Olbiński to również ilustracje, projekty okładek czasopism i książek, a także plakaty, które przyniosły mu wielką sławę.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE