Patronaty TVP Kultura

8-lutego-rozpoczyna-sie-w-lodzi-teatralne-swieto-rusza-xxvi-miedzynarodowy-festiwal-sztuk-przyjemnych-i-nieprzyjemnych

8 lutego rozpoczyna się w Łodzi teatralne święto! Rusza XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

W lutym i marcu odbędzie się w Łodzi dwudziesta szósta edycja jednego z najstarszych festiwali teatralnych w kraju. Na sześć tygodni stanie się ona teatralną stolicą Polski i przestrzenią ważnych dyskusji o sztuce.

kim-bylismy-kim-jestesmy-bunt-mlodziezy-w-filmie-debata

Kim byliśmy? Kim jesteśmy?” Bunt młodzieży w filmie | debata

W ramach programu towarzyszącego przeglądowi filmowemu „Ręce do góry!” Bunt w kinie krajów V4? w sobotę 8 lutego Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na debatę pt. „Kim byliśmy? Kim jesteśmy?” Bunt młodzieży w filmie. Zjawisku buntu młodzieży w filmie przyjrzą się bliżej: Adriana Prodeus, Marek Šindelka, Łukasz Grzegorzek oraz Krzysztof Kornacki.

wystawa-dyplom-2019

WYSTAWA / DYPLOM 2019

Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu na wystawę wyróżnionych prac dyplomowych studentów kierunków: Malarstwa, Grafiki, Rzeźby, Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki i Ochrony Dóbr Kultury.
Na wystawie pokazane zostaną prace kilkudziesięciu absolwentów Wydziału, reprezentujących różne podejścia do sztuki: artystyczne, konserwatorskie i badawcze. Wzorem poprzednich lat, autorzy najlepszych dyplomów zostaną uhonorowani nominacjami, wyróżnieniami oraz nagrodami przez powołane do tego celu kapituły.

don-juan-kiedy-milosc-staje-sie-obsesja

“Don Juan” ­ kiedy miłość staje się obsesją

Prapremiera już w lutym w Teatrze Wielkim w Poznaniu

siergiej-rachmaninow-koncert-monograficzny

Siergiej Rachmaninow – koncert monograficzny

Wystąpią Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą dyrektora artystycznego Filharmonii Łódzkiej Pawła Przytockiego oraz pianista Tymoteusz Bies, jeden z najbardziej obiecujących talentów młodego pokolenia.

9-edycja-festiwalu-scenarzystow-script-fiesta

9. edycja festiwalu scenarzystów Script Fiesta

W dniach od 3 do 8 marca, w kinie Elektronik i salach Warszawskiej Szkoły Filmowej, odbędzie się 9. edycja Script Fiesty – wyjątkowego wydarzenia nie tylko dla profesjonalnych scenarzystów ale też pasjonatów kina, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze scenariuszem.

Script Fiesta łączy w sobie m. in. festiwal, konkursy scenariuszowe, warsztaty, panele dyskusyjne, seanse filmowe, sesje czytania scenariuszy czy pitchingi projektów. W tym roku zachęcamy do udziału w dwóch konkursach:

muzyczny-hold-dla-krola-heavy-metalu

Muzyczny hołd dla króla heavy metalu

10 lat mija od śmierci jednego z najwybitniejszych wokalistów wszechczasów - Ronniego Jamesa Dio (Black Sabbath, Rainbow, Dio). Polscy muzycy uhonorują go serią koncertów memoriałowych.
Start trasy już w maju. Zawita do 7 miast Polski - Warszawy, Cieszyna, Chorzowa, Gdyni, Poznania, Krakowa i Lublina.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE