Patronaty TVP Kultura

uslysz-nas-w-siedzibie-i-online-koncert-na-zakonczenie-sezonu-filharmonii-slaskiej

„Usłysz nas w siedzibie i online”. Koncert na zakończenie sezonu Filharmonii Śląskiej

19 czerwca budynek Filharmonii Śląskiej wypełni się muzyką i radością ze wspólnego jej przeżywania! Tęsknota za Melomanami, cisza w sali koncertowej i oczekiwanie na spotkanie – to wszystko towarzyszyło filharmonikom od marca. W czerwcowy wieczór zapraszają więc na wyczekiwany koncert. Zabrzmi Suita współtworzona przez Melomanów w czasie izolacji oraz dwa dzieła Ludwiga van Beethovena: Uwertura Coriolan oraz IV Symfonia B-dur, w sposób wyjątkowy związana ze Śląskiem.

barbara-falender

BARBARA FALENDER

wystawa 10/06/2020 - 6/12/2020
Galeria Opera w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Sądzę, że zadaniem artysty zawsze było odnalezienie tego, co najważniejsze z czasów, w których przyszło mu żyć. W tym zawiera się wszystko.

Barbara Falender

rosliny-i-zwierzeta-atlasy-historii-naturalnej-w-epoce-linneusza

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza

Kilkaset lat przed rozpowszechnieniem fotografii i ilustrowanych czasopism przyrodniczych, tematycznych kanałów telewizyjnych czy erą Instagrama naturalna ludzka potrzeba odwzorowania rzeczywistości realizowała się w nieco inny sposób. Najnowsza wystawa Międzynarodowego Centrum Kultury to prezentacja zapomnianych graficznych arcydzieł przedstawiających świat natury, których maestria wykonania zawstydza i uczy uważnego patrzenia.

znamy-zwyciezcow-plebiscytu-polska-architektura-xxl-2019

Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019

2 czerwca 2020 obyła się uroczysta Gala Online dwunastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019. Podczas transmisji LIVE poznaliśmy laureatów konkursu. Nagrodę główną Grand Prix zdobył dom Green Line na Warmii zaprojektowany przez pracownię Mobius Architekci. Uczestnicy Gali online mieli okazję posłuchać ciekawych prezentacji Ani Cymer oraz Przemysława Olczyka a także Partnerów plebiscytu - firm Bauder, Ratchscheck Schiefer oraz Aluprof.

12te rozstrzygnięcie plebiscytu Polska Architektura XXL miało nietypowy przebieg, gdyż odbyło się w postaci transmisji online na portalu youtube. Dostosowana do pandemicznych czasów forma nie przeszkodziła jednak w sprawnym przeprowadzeniu głosowania wśród jurorów oraz publiczności.

koncert-piesni-i-arie-klasykow-wiedenskich-z-cyklu-fonie-lublina

Koncert Pieśni i arie klasyków wiedeńskich z cyklu Fonie Lublina

Trybunał Koronny w Lublinie, 7 czerwca, godz. 18:00
koncert on-line; UWAGA: na koncert na żywo może przyjść maksymalnie 40 osób - zapraszamy, z zastrzeżeniem, że wpuścimy do sali 40 pierwszych osób
transmisja: https://fonielublina.pl/koncert-ii-piesni-i-arie-klasykow-wiedenskich/

przesluchanie

"PRZESŁUCHANIE"

Tytuł oryginalny: DAS VORSPIEL
Premiera: 03.07.2020
Reżyseria: Ina Weisse
Scenariusz: Daphne Charizani i Ina Weisse
W roli głównej: Nina Hoss, Simon Abkarian, Jens Albinus
Gatunek: dramat
Czas trwania: 90 min
Produkcja: Niemcy, Francja 2019

obchody-dnia-dziecka-w-teatrze-lalek-guliwer-przez-caly-tydzien

Obchody Dnia Dziecka w Teatrze Lalek Guliwer przez cały tydzień!

W tegoroczny Dzień Dziecka Teatr Lalek Guliwer zaprasza na wydanie specjalne cyklu Podróże Plastyczne, w ramach którego wyemituje 3 części autorskiego cyklu podróży do krainy wyobraźni z kartą i pisakiem.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE