Patronaty TVP Kultura

28-festiwal-mozartowski-w-warszawie

28. Festiwal Mozartowski w Warszawie

Przez miesiąc Warszawa będzie światową stolicą muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta. Między 16 czerwca a 14 lipca na melomanów czeka blisko 60 wydarzeń w dwunastu miejscach w Warszawie, które połączy wspólny mianownik – postać Salzburskiego Mistrza.

fatalne-jaja-diaboliada-michail-bulhakow

Fatalne jaja. Diaboliada - Michaił Bułhakow

Zjadliwa satyra na radziecką biurokrację. Bułhakow – autor genialnego Mistrza i Małgorzaty – jak mało kto potrafił literacko przetworzyć sowiecką rzeczywistość, prowadząc bohaterów na skraj obłędu.

miesiac-fotografii-w-krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie

Migracja do Europy i wewnątrz jej granic, niewidzialność danych cyfrowych oraz kwestie ochrony środowiska. 16. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie już od 25 maja do 24 czerwca 2018 roku.

beata-chomatowska-betonia-dom-dla-kazdego

Beata Chomątowska „Betonia. Dom dla każdego”

23 maja 2018 roku ukazała się nowa książka Beaty Chomątowskiej o osiedlach bloków i architekturze.

ponad-100-mlodych-tancerzy-i-tancerek-z-calego-swiata-w-polsce

Ponad 100 młodych tancerzy i tancerek z całego świata w Polsce.

Wielkie święto dla miłośników baletu już w maju! Poznań i Warszawę odwiedzi niemal 100 młodych tancerzy i tancerek z 10 krajów, z 4 kontynentów. W programie: wspólna premiera spektaklu „One Planet” na deskach warszawskiego i poznańskiego Teatru Wielkiego, Międzynarodowa Gala Baletu oraz konferencja naukowo-artystyczna. Wszystko w ramach XIII International Young Dancers’ Festival organizowanego przez poznańską Fundację Fouetté wraz z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

fangor-poza-plaszczyzna-wizualna

FANGOR: Poza płaszczyzną wizualną

Obrazy – ikony jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów, Wojciecha Fangora, zostaną zaprezentowane w przestrzeni 42 piętra apartamentowca Cosmopolitan od 26 maja do 1 lipca 2018.

jerzy-nowosielski-po-sladach

Jerzy Nowosielski – Po śladach…

Wystawa prezentuje twórczość Jerzego Nowosielskiego, jednego z największych twórców polskiej sztuki XX wieku, oraz artystów, którzy dogłębnie zrozumieli istotę jego twórczości i podążają jego śladami.

POLECAMY NA VOD

Którędy po sztukę, Wiesław Borowski

Stefan Gierowski. Portret

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE