Patronaty TVP Kultura

instytut-polonika-zaprasza-na-wystawe-plenerowa-cmentarz-bajkowa

Instytut POLONIKA zaprasza na wystawę plenerową „Cmentarz Bajkowa”.

Siódmego grudnia rusza ekspozycja poświęcona historii mało znanej w Polsce kijowskiej nekropolii Bajkowa. Przez blisko miesiąc (do 4 stycznia 2022) przed Galerią Narodowego Centrum Kultury „Kordegarda” w Warszawie, obejrzymy serię najciekawszych zdjęć Norberta Piwowarczyka oraz Bartłomieja Gutowskiego dokumentujących ich wyprawę naukową do Kijowa.

lemkonstelacje21

LEM_KONSTELACJE’21

18 XII 2021r. godz. 19.00
Teatr KTO, Kraków


Czesław CzeT Minkus – autor projektu, Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa, oraz Jerzy Zoń Dyrektor Teatru KTO zapraszają na spektakl muzyczno-teatralny LEM_KONSTELACJE’21 realizowany w ramach obchodów Roku Lema. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

wystawa-and-will-happen-again-teresy-i-andrzeja-welminskich

Wystawa „and will happen again.” Teresy i Andrzeja Wełmińskich

„and will happen again.” Teresy i Andrzeja Wełmińskich to wystawa, która zgodnie z myślą Kantora i jego estetykami przetwarza „rzeczywistość najniższej rangi" w instalację anektującą w pełni przestrzeń ekspozycyjną. Jest opowieścią o wiecznym powrocie – nieustannym dzianiu się tego samego. O schyłkowym czasie, który trwa w pętli, gdzie każdy indywidualny koniec jest jednocześnie nowym początkiem – choć w ramach tej cyrkularności znane nam porządki ulegają zachwianiu.

festiwal-scena-w-budowie-finalisci

Festiwal Scena w Budowie - finaliści

Zakończył się I etap kolejnej edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2022. Spośród 34 zgłoszeń Kapituła festiwalowego konkursu wybrała osiem spektakli finałowych o szczególnych walorach scenograficznych i kostiumograficznych, które swoją premierę miały w sezonie artystycznym 2020/2021.

o-terapeutycznej-roli-kultury-konferencja-podsumowujaca-projekt

O terapeutycznej roli kultury. Konferencja podsumowująca projekt

Aż trudno uwierzyć, że to już koniec. Kolejna, trzecia, edycja projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka” na finiszu.

upcoming-wybrane-dyplomy-akademii-sztuk-pieknych-w-warszawie-2021

UpComing. Wybrane Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2021

Od 10 grudnia 2021 zapraszamy do Pałacu Czapskich przy Krakowskim Przedmieściu 5 na niebagatelny przegląd młodej sztuki – wystawę ,,UpComing. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie 2021”. Ten stanowiący kontynuację rozpoznawalnego „Coming Outu” szczególny projekt artystyczny warszawskiej ASP, prezentuje dorobek generacji artystek i artystów, projektantek i projektantów, które/którzy wkraczają w świat sztuki.
Na wystawie będzie można zobaczyć prace dyplomowe z minionego roku akademickiego, autorstwa 31 absolwentek i absolwentów z 9 wydziałów
ASP w Warszawie.

ii-edycja-konkursu-na-piosenke-o-krakowie

II EDYCJA KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE

Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i Radio RMF Classic zapraszają do udziału w II edycji konkursu na piosenkę o naszym magicznym mieście – Krakowie!

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE