Patronaty TVP Kultura

3-krakowskie-spotkania-artystyczne-2022-terytoriafestiwal-sztuki

3. Krakowskie Spotkania Artystyczne 2022 – TERYTORIA/festiwal sztuki

Organizator: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski
Współorganizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

opera-na-zamku-w-szczecinie-dla-tych-ktorzy-na-wiecznej-wachcie

Opera na Zamku w Szczecinie dla tych, którzy na wiecznej wachcie.

11 czerwca o 22.00 w Szczecinie w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego odbędzie się tradycyjny, wzruszający koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza...” Opery na Zamku, poświęcony ludziom morza.

przyjedz-do-konina-na-68-okfa-ogolnopolski-konkurs-filmow-niezaleznych

Przyjedź do Konina na 68. OKFA Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych

Odważnie, inspirująco, intensywnie – tak zapowiada się 68. edycja najstarszego w Polsce wydarzenia filmowego niezmiennie wspierającego niezależnych twórców oraz promującego ambitny i wartościowy repertuar.

premiera-polskiego-teatru-tanca-pt-koczkodanse

Premiera Polskiego Teatru Tańca pt. „KoczkodanSe”

Będzie to pierwszy w historii Teatru spektakl edukacyjny dla młodych widzów i jednocześnie pierwsze w Polsce edukacyjno - artystyczne przedsięwzięcie, obejmujące kształcenie z zakresu teatru tańca i etyki empatii.

parkowy-dzien-dziecka

PARKOWY DZIEŃ DZIECKA

Zapraszamy na wyjątkowy Dzień Dziecka do parku im. Franciszka Kachla w Bytomiu! Imprezę rozpoczniemy jednoaktową operą ”Flis” Stanisława Moniuszki w wykonaniu zespołów artystycznych Opery Śląskiej, która pozwoli zawitać do barwnego świata zawiłych uczuć osadzonych w nadwiślańskiej scenerii. Inscenizacja plenerowa ojca opery narodowej na długi czas zapadnie w pamięci uczestników.

33-musica-polonica-nova-2022festiwal-polskiej-muzyki-wspolczesnej

33. Musica Polonica Nova 2022/Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej

Szanowni Państwo,

w imieniu pana Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, a także pana Pawła Hendricha, dyrektora artystycznego festiwalu Musica Polonica Nova, serdecznie zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 25–29 maja 2022 r. Kompozytorką rezydentką będzie Ewa Trębacz, twórczyni muzyki kameralnej i przestrzennej. Jej utwory, w tym napisany specjalnie na zamówienie MPN koncert skrzypcowy Metanoia, usłyszymy w trzech odsłonach.

michal-salamon-w-przestrzeni-jazzu

Michał Salamon w Przestrzeni Jazzu

25 maja o 19:00 w ramach cyklu Space of Jazz wystąpi Michał Salamon, a wraz z nim gościnnie: Sabina, Grzech Piotrowski i Krzysztof Gradziuk. Koncert to uczta dla fanów albumu Lion's Gate, ale dzięki zaproszonym artystom spodziewać się można niespodzianek i nowych odsłon spoza znanego krążka.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE