bcircles-of-art-orchestra-zagra-w-warszawie-zobacz-elite-polskiego-jazzu-na-zywob

Circles of Art Orchestra zagra w Warszawie / Zobacz elitę polskiego jazzu na żywo

23 stycznia w Studiu S1 w Warszawie wystąpi jazzband Circles of Art Orchestra. Grupa zadebiutowała podczas 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach koncertami w Pekinie, Changshy oraz w Kunmingu.

Formacja powstała z inicjatywy dyrektora Fundacji Kręgi Sztuki Wojciecha Majewskiego. Na czele Circles of Art Orchestra stoi kompozytor i wizjoner polskiej muzyki jazzowej Wojciech Konikiewicz. Zespół tworzą Marcin Lamch (kontrabas, gitara basowa), Grzegorz Masłowski (perkusja), Cyprian Baszyński (trąbka) i Maciej Kądziela (saksofon). Prowadzoną na żywo transmisję z chińskiego występu zespołu w Changshy oglądało ponad 60 tysięcy widzów.

Gościem specjalnym będzie Anna Krysztofiak - artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi.

Jest to jeden z dwóch koncertów zamykających 3. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Wydarzenie przybliży polskiemu widzowi ideę odbywającej się od kilku lat w Państwie Środka festiwalu imprezy kulturalnej.

Koncert ma charakter zamknięty. Wstęp możliwy jest wyłącznie na podstawie imiennych zaproszeń.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Mecenasem koncertu jest Energa.

Organizatorem jest Fundacja Kręgi Sztuki, a współorganizatorem Chińsko Polska Fundacja Komunikacji i Rozwoju - CPFCD.

Podczas 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach przez ponad dwa miesiące w największych chińskich miastach odbywały się projekcje polskich filmów, prezentacja branży gier wideo, wystawy, koncerty, wykłady i warsztaty.

Circles of Art Orchestra zagra w Warszawie

Circles of Art Orchestra zagra w Warszawie

Aby zdobyć zaproszenie należy napisać na adres email: contact@kregisztuki.com

Wszystkim, którym uda się zdobyć zaproszenie otrzymają od nas mailowe potwierdzenie.

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE