Polecamy

czwartkowy-klub-filmowy-jan-sverak
Film

Czwartkowy Klub Filmowy - Jan Sverak

W marcowe czwartki zapraszamy na spotkania z twórczością czeskiego reżysera Jana Svěráka, laureata Oscara oraz wielu innych prestiżowych nagród.

kolo-piora
Literatura

Koło pióra

Nowy, cotygodniowy program dedykowany literaturze polskiej. Prowadzący Mariusz Cieślik – dziennikarz, prozaik i satyryk spotka się zarówno z pisarzami, jak też ze znawcami z zakresu literatury. W pierwszej części programu jego gościem będzie przedstawiciel konkretnego gatunku literatury współczesnej np. autorzy kryminałów, biografii, sag, czy nawet powieści skandalizujących. Druga część poświęcona jest polskiej klasyce przy okazji ważnych rocznic, wznowień, czy nowych przekładów. W każdym programie widzowie usłyszą najciekawsze fragmenty książek w wykonaniu aktorki lub aktora. Za sprawą prowadzącego z pewnością nie zabraknie też ironii i dobrego humoru.

wieczor-kinomana-pan-klein
Film

Wieczór kinomana - Pan Klein

Nagrodzony trzema Cezarami i nominowany do Złotej Palmy dramat Josepha Loseya z 1976 roku z jedną z najlepszych ekranowych ról Alaina Delona.

one-kobiety-kultury-partycja-volny
Magazyn

One. Kobiety kultury - Partycja Volny

W sobotnie popołudnia TVP Kultura zaprasza na cykl spotkań z wybitnymi kobietami polskiej kultury. Program prowadzi pisarz Łukasz Orbitowski.

bilet-do-kina-pan-turner
Film

Bilet do kina - Pan Turner

Nagrodzony w Cannes za tytułową rolę Timothy Spall w biograficznym filmie Mike'a Leigh poświęconym jednemu z najwybitniejszych malarzy brytyjskich.

seans-kultowy-dlugi-weekend
Film

Seans kultowy - Długi weekend

Kultowy australijski horror z 1978 roku w reżyserii Colina Egglestona.

od-ucha-do-ucha
Cykl

Od ucha do ucha

Premierowy cykl rodzinnych spotkań z muzyką.

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE