poznalismy-zdobywcow-tegorocznych-fryderykow

Poznaliśmy zdobywców tegorocznych Fryderyków

24 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie wręczono Fryderyki w kategorii muzyki rozrywkowej i jazzowej. To jedne z najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Dwie statuetki otrzymała Daria Zawiałow. Podczas gali złożono hołd zmarłemu w ubiegłym roku Zbigniewowi Wodeckiemu.

Nominowana w pięciu kategoriach Daria Zawiałow otrzymała dwa Fryderyki w kategorii album roku alternatywa za płytę „A kysz!” i za „Fonograficzny Debiut Roku”. Za utwór roku uznano „Dobry moment” Korteza.

W kategorii album roku muzyka korzeni Fryderyka otrzymała Kapela ze Wsi Warszawa za płytę „Re:akcja mazowiecka”. W kategorii album roku rock Fryderyka otrzymał zespół HEY za płytę „CDN”. Statuetka za album roku hip hop trafiła do Taco Hemingwaya za płytę „Szprycer”.

Paulina Przybysz odebrała nagrodę za album roku w kategorii elektronika za płytę „Chodź tu”. Jej siostra Natalia Przybysz odebrała natomiast Fryderyka za płytę „Światło nocne” w kategorii album roku pop. Statuetkę za teledysk roku otrzymał Młynarski-Masecki Jazz Band za teledysk „Abduł Bey”.

Dwa jazzowe Fryderyki otrzymał Maciej Obara w kategorii artysta roku i za album „Unloved”. W kategorii fonograficzny debiut roku w muzyce jazzowej Fryderykiem uhonorowano Kubę Więcka.

Za całokształt osiągnięć artystycznych uhonorowani zostali Złotymi Fryderykami pośmiertnie Zbigniew Wodecki – zmarły 22 maja ubiegłego roku legendarny wokalista, instrumentalista i kompozytor oraz Andrzej Dąbrowski – perkusista, wokalista, kompozytor, dziennikarz i fotografik.

Podczas gali Fryderyków wystąpili m.in Daria Zawiałow, Ania Dąbrowska, Krzysztof Zalewski, Grzegorz Hyży, Anita Lipnicka & The Hats, Natalia Nykiel oraz gość specjalny – Basia Trzetrzelewska.

źródło: TVP Info, IAR

VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE