tvp-kultura-inauguruje-wspolprace-z-projektem-kultura-dostepna-w-kinach

TVP Kultura inauguruje współpracę z projektem „Kultura Dostępna w Kinach”

15 czerwca w warszawskim kinie Elektronik po projekcji „Powidoków” odbędzie się pierwsza z debat współorganizowanych przez TVP Kultura.

O filmie Andrzeja Wajdy dyskutować będą dr hab. Iwona Luba - historyk sztuki, kierownik Zakładu Historii Sztuki i Kultury Nowoczesnej Instytutu Historii Sztuki UW, współautorka biografii o Władysławie Strzemińskim; Ewa Paulina Wawer - konsultantka scenariusza filmu „Powidoki”, współautorka biografii o Władysławie Strzemińskim oraz Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy. Debatę poprowadzi Barbara Schabowska.

Polskie kino potrafi zaskoczyć i odpowiadać na trudne pytania. W każdy czwartek, o godzinie 18:00, można się o tym przekonać za jedyne 10 zł w sieci kin Helios oraz warszawskich kinach Iluzjon i Elektronik w ramach 7. edycji projektu Kultura Dostępna w Kinach.

KULTURA DOSTĘPNA W KINACH obecna jest w miastach: Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jelenia Góra, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Konin, Legnica, Lubin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Tczew, Tomaszów Mazowiecki, Warszawa oraz Wrocław.

Operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Kultura Dostępna w Kinach

Kultura Dostępna w Kinach

Repertuar i adresy kin: www.kulturadostepna.pl

VOD

Którędy po sztukę, Wiesław Borowski

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE