nagroda-rozewicza-iii-edycja-konkursu-dramaturgicznego

Nagroda Różewicza – III edycja konkursu dramaturgicznego

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza twórców do udziału w III edycji Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza. Do 30 marca 2024 r. trwa nabór tekstów. Na zwycięzcę czeka 50 000zł. 

Nagroda, ustanowiona przez Adama Neumanna, prezydenta Gliwic, w zamyśle jej inicjatorów: Grzegorza Krawczyka, dyrektora Teatru Miejskiego w Gliwicach, Joanny Oparek oraz Juliusza Pielichowskiego, ma na celu wsparcie twórców piszących dla teatru oraz promocję najbardziej wartościowych zjawisk zachodzących we współczesnej dramaturgii polskiej. Laureatami poprzednich edycji Konkursu są Małgorzata Maciejewska („Feblik”) oraz Łukasz Barys („Szwaczki”). Nagradzane sztuki są wydawane w formie „Kartoteki dramaturgicznej” oraz realizowane przez Teatr Miejski w Gliwicach. 

Trwa nabór w III edycji Konkursu o Nagrodę Różewicza

Trwa nabór w III edycji Konkursu o Nagrodę Różewicza

Do konkursu mogą zostać zgłoszone utwory dramaturgiczne przeznaczone do wystawienia w teatrze, napisane w języku polskim. Autorzy zgłaszający tekst do konkursu muszą posiadać w dorobku co najmniej jedną publikację (z numerem ISBN) lub realizację sceniczną. Zgłaszany do konkursu utwór nie może być wcześniej publikowany, ani wystawiony w formie sztuki teatralnej, z wyłączeniem czytań performatywnych. 

Więcej informacji: 

www.nagrodarozewicza.pl  

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE