iii-miedzynarodowy-konkurs-kompozytorski-sax-and-villas-2024

III Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski SAX and VILLAS 2024

Kompozytorzy z całego świata będą mieli okazję wziąć udział w konkursie “Sax and Villas”. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy od 10 stycznia do 31 marca 2024 roku.

Wydarzenie skierowane jest do kompozytorów, których wiek nie przekracza 35 lat i umożliwia im zaprezentowanie swojej twórczości na prestiżowych scenach. Oprócz Willi Lentza współorganizatorami III edycji są Villa la Padula oraz Escola Artística Do Conservatório De Música Calouste Gulbenkian.

Aby wziąć udział w konkursie, należy skomponować utwór nieprzekraczający
12 minut, w jednej z trzech kategorii:
1.Trio o składzie: dwa saksofony (do wyboru sopran, alt, tenor, baryton) i fortepian.
2.Duo saksofon z fortepianem (do wyboru sopran, alt, tenor, baryton)
3.Kameralna orkiestra saksofonowa złożona z 8 do 12 saksofonów.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 1500 i 500 euro, statuetki i światowe prawykonania dzieła przez renomowanych wykonawców. Laureat będzie mógł spędzić trzy dni w miejscowości prawykonania utworu oraz w Szczecinie. W jury zasiądą: prof. Krzysztofa Meyera, Giuseppe Bruno, Carlos Manuel Pires Marques, prof. Dariusz Samól i dr. Marilyn Shrude.

Zgłoszenia należy wysyłać przy użyciu wypełnionego formularza (https://willa-lentza.pl/SAXandVILLAS) od 10 stycznia do 31 marca 2024 roku na adres: SAXandVILLAS@willa-lentza.pl

III Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski SAX and VILLAS 2024

III Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski SAX and VILLAS 2024

Regulamin oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej (https://willa-lentza.pl/projekty/5-SAXandVILLAS_2024) szczecińskiej Willi Lentza.

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE