spoldzielnia-muzyczna-interakcje

SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA: INTERAKCJE

07.12.2023 Teatr KTO,
ul. Zamoyskiego 50, Kraków
godz. 19:30


INTERAKCJE to nazwa cyklu koncertowego realizowanego w Krakowie przez zespół muzyki współczesnej Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble. Integralną częścią wydarzenia jest rozmowa z gośćmi.

Na program składają się utwory kompozytorek młodej generacji. Dźwięki ukryte w mroku i emanujące spokojem charakteryzują Wallflower Moniki Szpyrki. Tytuł nawiązuje do drobnokwiatowej rośliny, ale także nieśmiałej osoby, która boi się wyróżniać i nie przyciąga zanadto uwagi.

W Cloud trio Kaiji Saariaho na pierwszy plan wysuwają się poszukiwania formalno-brzemiowe. Powołując się na słowa samej Saariaho – „Moje pomysły na ten utwór dotyczą zwykłych faktur; jak stworzyć spójną fakturę – jednocześnie złożoną i pełną szczegółów – z pojedynczych linii”.

Hagalaz Dobromiły Jaskot powstał w czasie, kiedy kompozytorka często medytowała i inspirowała się zjawiskami spektralnymi. Tytuł odnosi się do runy hagalaz, wchodzącej w skład futharku Starszego.

Ostatni utwór jest ekspresyjnym przeciwieństwem poprzednich. Polka is a Czech dance Niny Fukuoki to muzyka istniejąca wespół z komunikatami i podróż jednocześnie w przeszłość i ku przyszłości, niosąca pytania o alternatywną rzeczywistość.

SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA: INTERAKCJE

SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA: INTERAKCJE

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1734314013703615

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE