teatr-klasyki-polskiej-wystapi-w-czeladzi-w-ramach-festiwalu-nowej-kultury

Teatr Klasyki Polskiej wystąpi w Czeladzi w ramach Festiwalu Nowej Kultury.

Już 4 października w czeladzkiej Kopalni Kultury wystawiony zostanie spektakl „Beniowski” Juliusza Słowackiego w reżyserii Michała Chrosińskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach Festiwalu Nowej Kultury, promującego narodową tradycję oraz ponadczasowe wartości.

Żołnierz awanturnik, podróżnik, spiskowiec, król Madagaskaru – Maurycy Beniowski to wielka postać polskiej literatury, ale i historii. Jego barwne i momentami fantastyczne życie zainspirowało Słowackiego do stworzenia wielowątkowej historii o nieoczywistym charakterze. „Beniowski” miał rywalizować z „Panem Tadeuszem”, stając się poetyczniejszym obrazem Polski. Stał się zarazem próbą siły – i właśnie to tkwiące w nim poczucie siły sprawia, że mimo panującej tu i ówdzie goryczy jego podłożem jest radość tworzenia i radość życia, która na teatralnej scenie nikogo nie pozostawia obojętnym.

Spektakl zostanie wystawiony w Kopalni Kultury w Czeladzi, w dniu
4 października o godzinie 19.00. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Festiwalu Nowej Kultury, organizowanego przez Fundację Muza Dei – Centrum Nowej Kultury.

Bilety na spektakl można nabyć na stronie:
https://biletyna.pl/spektakl/Festiwal-Nowej-Kultury-spektakl-Beniowski-J-Slowackiego-Teatr-Klasyki-Polskiej/Czeladz

Teatr Klasyki Polskiej wystąpi w Czeladzi w ramach Festiwalu Nowej Kultury.

Teatr Klasyki Polskiej wystąpi w Czeladzi w ramach Festiwalu Nowej Kultury.

Informacje uzupełniające

Organizator: Fundacja Muza Dei - Centrum Nowej Kultury
to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizujemy koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

Strona www:
https://muzadei.pl/
https://festiwalnowejkultury.pl/

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE