spoldzielnia-muzyczna-interakcje

Spółdzielnia Muzyczna – INTERAKCJE

Spółdzielnia Muzyczna zaprasza na kolejny koncert z cyklu INTERAKCJE. Przed nami trzy, spośród czterech zaplanowanych wydarzeń, prezentujących muzykę współczesną zagranicznych i polskich twórców.

18 czerwca w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka zagramy Hyperoxic Malin Bång, Black Horizon Marco Cicilianiego oraz Anny Thorwaldsdottir – utwory kompozytorów i kompozytorek, urodzonych w latach 70-tych i działających stale lub okresowo w regionie skandynawskim.

22 października w Muzeum Narodowym w Krakowie wkomponujemy się w przestrzeń wystawową Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI w. z Naturale Luciano Berio, Castillo Interior Pēterisa Vasksa oraz zamówionym na Międzynarodowe Letnie Kursy Muzyki Nowej w Darmstadcie utworem Artura Zagajewskiego […]!. Zaproponujemy zatem klasykę muzyki współczesnej oraz zwrot ku tradycji, brzmieniom oswojonym i intymnym, zestawione z czymś nowym i nieznanym.

Cykl zamkniemy 7 grudnia w Teatrze KTO utworami polskich kompozytorek młodej generacji. Wallflower Moniki Szpyrki oraz Polka is a Czech dance Niny Fukuoki zostaną również zaprezentowane po raz pierwszy latem w Darmstadt. W programie znajdzie się także Hagalaz Dobromiły Jaskot.

Gdzie i kiedy:

18 czerwca Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka,
adres: Nadwiślańska 2/4, 30-527 Kraków;

22 października Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie,
adres: al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków;

7 grudnia Teatr KTO,
adres: Jana Zamoyskiego 50, 30-523 Kraków.

Spółdzielnia Muzyczna – INTERAKCJE

Spółdzielnia Muzyczna – INTERAKCJE

https://www.facebook.com/events/261417186406589

VOD

Informacje kulturalne, 26.09.2023

Informacje kulturalne, 25.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE