xx-miedzynarodowy-konkurs-sztuki-wokalnej-im-ady-sari

XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Nowy Sącz / 6-13 maja 2023 / Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
Kraków / 12 maja 2023 / Opera Krakowska

77 młodych śpiewaków z 19 krajów weźmie udział w rozpoczynającym się 6 maja 2023 roku w Nowym Sączu XX Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.

Konkurs, który organizowany jest przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu potrwa do 13 maja i jak zwykle rozegra się w trzech etapach. Pierwsze dwa oraz koncert laureatów odbędą się w widowiskowej sali SOKOŁA w Nowym Sączu. Natomiast finałowe przesłuchania będzie można obejrzeć na deskach Opery Krakowskiej. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Warto przypomnieć, że w Nowym Sączu, na konkursowej estradzie kariery rozpoczynali tacy artyści jak m.in.: Piotr Beczała, Andrzej Dobber, Milijana Nikolić, Anna Simińska, Anna Lubańska, Aleksandra Kubas-Kruk, Hanna Elisabeth Müller, Andrzej Lampert, Adriana Ferfecka, Hubert Zapiór, Miriam Albano czy Arnold Rutkowski.

Na przesłuchania I i II etapu Konkursu wstęp wolny. Na koncert finałowy i koncert laureatów wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek wkrótce dostępnych w kasach Opery Krakowskiej i MCK SOKÓŁ.

XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Cały Konkurs będzie również transmitowany na stronie https://adasari.pl/

VOD

Informacje kulturalne, 10.12.2023

Informacje kulturalne, 09.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE