wystawy-jubileuszowe-muzeum-karykatury

Wystawy jubileuszowe Muzeum Karykatury

Wystawy jubileuszowe:
Miej oko. Teodor i Eryk Lipińscy
Zrobiłem projekt. Grafika użytkowa Eryka Lipińskiego.

W roku 2023 Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego obchodzi 45-lecie swojego istnienia. Głównym punktem obchodów jest wystawa jubileuszowa, na którą składają się dwie równoczesne wystawy poświęcone założycielowi i patronowi Muzeum Karykatury – Erykowi Lipińskiemu: Miej oko. Teodor i Eryk Lipińscy oraz Zrobiłem projekt. Grafika użytkowa Eryka Lipińskiego.

Eryk Lipiński (1908–1991) był jedną z barwniejszych postaci powojennego życia kulturalnego. Aktywny na różnych polach jako rysownik, satyryk, plakacista, projektant, scenograf. Niezrównany gawędziarz, lubiany i popularny dzięki częstym występom w radiu i telewizji. Współzałożyciel „Szpilek”. Jeden z inicjatorów Międzynarodowego Biennale Plakatu. Stały współpracownik kabaretu Dudek. Założyciel Muzeum Karykatury – była to jedna z pierwszych na świecie instytucji tego typu.

Wystawa prezentuje Eryka Lipińskiego w nowych kontekstach. W pierwszej kolejności poprzez relację z ojcem, Teodorem, również rysownikiem i kolekcjonerem, z drugiej strony pokazuje wszechstronność Eryka Lipińskiego jako projektanta, rysownika, plakacisty, ilustratora.

Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
Wystawa od 1 kwietnia do 18 czerwca.

Wystawy jubileuszowe Muzeum Karykatury

Wystawy jubileuszowe Muzeum Karykatury

 https://www.muzeumkarykatury.pl/index.php/pl/

VOD

Informacje kulturalne, 10.07.2024

Informacje kulturalne, 03.07.2024


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE