opera-symfonicznie-koncert-penderecki-wajnberg

Opera symfonicznie ­­– koncert “Penderecki / Wajnberg”

Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na wyjątkowy wieczór z symfoniami Krzysztofa Pendereckiego i Mieczysława Wajnberga pod batutą Maestro Jacka Kaspszyka.

Wajnberg i Penderecki to bohaterowie koncertu otwierającego lutowy repertuar Sceny pod Pegazem. Dwóch kompozytorów, dwa spojrzenia na muzykę, dwie różne stylistycznie symfonie, które łączy siła emocji i niezwykła ekspresja.

VI Symfonia „Pieśni chińskie”
Krzysztofa Pendereckiego to najbardziej liryczna kompozycja w jego dorobku. Orientalne inspiracje utworu oddaje nie tylko warstwa tekstowa, będąca parafrazą wierszy starochińskich poetów, ale również wprowadzenie do instrumentarium erhu – dwustrunowego instrumentu chińskiego.

XXI Symfonia „Kadysz” Mieczysława Wajnberga została skomponowana w hołdzie ofiarom warszawskiego getta. Kompozytor stracił najbliższych w czasie wojny, ale pomimo że dzieło jest wspomnieniem grozy II wojny światowej, to przynosi pocieszenie.

W koncercie wystąpią: Małgorzata Olejniczak-Worobiej (sopran), Szymon Mechliński (baryton), Anna Krysztofiak (erhu) oraz Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Maestro Jacka Kaspszyka.
Zapraszamy!

Aula Uniwersytecka
środa, 8.02.2023, godz. 19:00

Opera symfonicznie ­­– koncert “Penderecki / Wajnberg”

Opera symfonicznie ­­– koncert “Penderecki / Wajnberg”

Link do strony:
https://opera.poznan.pl/pl/pendereckiwajnberg

VOD

Informacje kulturalne, 31.01.2023

Informacje kulturalne, 30.01.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE