tvp-kultura-od-3-stycznia-dostepna-w-nowym-standardzie-na-mux6

TVP Kultura od 3 stycznia dostępna w nowym standardzie na MUX-6

W styczniu 2023 roku kończy się umowa między Telewizją Polską a spółką Emitel, dotycząca usługi nadawania na MUX-8 programu TVP Kultura. Kanały te nie znikają z naziemnej telewizji cyfrowej. Od 3 stycznia 2023 roku będą emitowane na nadającym w nowym standardzie DVB-T2/HEVC - multipleksie szóstym.

Zmiana odbędzie się w sposób płynny i nie powinna być uciążliwa dla odbiorców, jednak w nielicznych przypadkach może być potrzebne ręczne dostrojenie odbiorników. W przypadku osób, które jeszcze nie dostosowały swojego urządzenia do nowego standardu nadawania, zmiana ta może wiązać się z koniecznością zakupu nowego telewizora lub zewnętrznego dekodera działającego w standardzie DVB-T2/HEVC.

Program TVP Kultura pozostanie na tej samej pozycji w ramach telewizji naziemnej na kanale 30. Program będzie nadawany w wysokiej rozdzielczości obrazu, podobnie jak TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP World, TVP Polonia, które w ramach tego samego multipleksu są dostępne w jakości HD.

Osoby, których odbiorniki nie są dostosowane do nowego standardu, do końca roku (tj. do 31.12) mogą uzyskać rządowe dofinansowanie do zakupu urządzenia (telewizora lub dekodera), które umożliwia poprawny odbiór sygnału telewizyjnego w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE