instytut-polonika-konczy-5-lat

Instytut Polonika kończy 5 lat.

Uroczyste obchody jubileuszu na Zamku Królewskim w Warszawie.

W tym roku mija 5 lat działalności Narodowego Instytutu Dziedzictwa Kulturowego Za Granicą „Polonika”. Z tej okazji 8 grudnia br. o godz. 17:00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Gala jubileuszowa, podczas której przyznane zostaną wyróżnienia osobom zasłużonym w ratowaniu dziedzictwa kulturowego za granicą.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczystość z udziałem m.in. przedstawicieli MKiDN, instytucji rządowych, samorządowych i kościelnych, placówek dyplomatycznych instytucji kultury, naukowców i konserwatorów zabytków, organizacji pozarządowych będzie transmitowana na żywo, na kanale YouTube i FB.

Przez ostatnich 5 lat Instytutowi Polonika udało się przeprowadzić 530 projektów w 20 państwach świata. Dzięki temu wiele zabytków stanowiących dorobek kolejnych pokoleń Polaków i świadectwo naszej historii, ocalono od zniszczenia i zapomnienia. Dzieła architektury i budownictwa, cmentarze, miejsca upamiętniające wydarzenia historyczne bądź działalność wybitnych osobistości lub instytucji, zabytki ruchome - dzieła sztuk plastycznych, rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej, pamiątki historyczne, elementy wyposażenia wnętrz, detale i dekoracje architektoniczne, nagrobki, kaplice cmentarne i inne elementy małej architektury, jak kaplice czy krzyże przydrożne - to przykłady obszarów działań w zakresie ochrony i badań, prowadzonych przez Instytut Polonika.

Obchodom jubileuszu towarzyszyć będzie wystawa „Podróż w nieznane z Instytutem Polonika”, której wernisaż odbędzie się 16 grudnia o godz. 17:00 na Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie.

Instytut Polonika kończy 5 lat.

Instytut Polonika kończy 5 lat.

https://polonika.pl/
https://pl-pl.facebook.com/InstytutPolonika/

VOD

Informacje kulturalne, 31.01.2023

Informacje kulturalne, 30.01.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE