koryfeusz-muzyki-polskiej-2022

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022

Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022 odbędzie się w niedzielę, 13 listopada w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a w niedzielę, 4 grudnia zapraszamy na retransmisję wydarzenia w TVP Kultura.

Już 13 listopada poznamy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022. Natomiast transmisję z gali w TVP Kultura zobaczymy w niedzielę, 4 grudnia o godz. 14:45. Organizatorami gali są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz TVP Kultura. Natomiast za realizację telewizyjną odpowiada Centrum Kultury i Historii TVP. Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody polskiego środowiska muzycznego w czterech kategoriach: Nagroda Honorowa, Odkrycie Roku, Osobowość Roku oraz Wydarzenie Roku. W kategorii Wydarzenie Roku nominowano m.in. XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Fryderyka Chopina w Warszawie, którego Telewizja Polska była współorganizatorem.

Z okazji trwającego Roku Romantyzmu Polskiego podczas gali zostaną wykorzystane utwory nawiązujące do twórczości polskiego romantyzmu. Jazzowe inspiracje zaprezentują Leszek Możdżer oraz Atom String Quartet. A w drugiej części koncertu wystąpią ukraiński pianista Ivan Shemchuk, laureat II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej oraz Sinfonia Varsovia pod batutą Łukasza Borowicza. Nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej środowisko muzyczne przyznaje od 2011 roku najwybitniejszym przedstawicielom muzyki polskiej, zarówno artystom, jak i instytucjom.

Bilety na Galę wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej do nabycia w kasach Filharmonii Narodowej oraz na stronie internetowej:
https://filharmonia.pl/repertuar/koryfeusz-muzyki-polskiej

Organizatorzy:
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, TVP Kultura

Partner:
Filharmonia Narodowa

Patroni medialni:
Polskie Radio S.A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej Polmic.pl, Jazz Forum, JazzPress

Mecenasi:
STOART i ZAiKS

Nagrody finansowe ufundował Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE