koncert-ballady-i-romanse-w-wilnie

Koncert „Ballady i romanse” w Wilnie

pon. 15 sierpnia, godz. 20:00

Słynne „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zabrzmią w Wilnie podczas wyjątkowego koncertu artystki sceny alternatywnej, Marty Zalewskiej. Artystce towarzyszyć będą wykonawcy z Litwy, Ukrainy i Białorusi. Transmisja koncertu odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 20.00 w TVP Polonia i w TVP Kultura.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Roku Romantyzmu Polskiego w Wilnie – mieście, w którym 200 lat temu wydane zostały po raz pierwszy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Aby wspólnie świętować tę szczególną rocznicę, TVP Polonia podjęła się produkcji koncertu, który przyczyni się do upowszechniania dziedzictwa narodowego, w tym wspólnej dla Polski i Litwy historii, kultury i sztuki.

Usłyszymy m.in. adaptację muzyczną takich jego utworów literackich jak: „Do przyjaciół”, „Rękawiczka” czy „Wielka Improwizacja”.

Koncert będzie również wspaniałą okazją do przypomnienia dorobku twórców epoki romantyzmu, a także do świętowania niewątpliwego sukcesu, jakim było trzy lata temu utworzenie pierwszego zamiejscowego kanału Telewizji Polskiej - TVP Wilno.

Koncert pt. „Ballady i romanse” odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia na dziedzińcu Starego Arsenału w Wilnie o godz. 21.00 (czasu litewskiego). Transmisja koncertu w TVP Polonia i w TVP Kultura o godz. 20.00 (czasu polskiego).

Patronat nad tym wydarzeniem obieli prezydent Litwy Gitanas Nauseda, a także prezydent Polski Andrzej Duda.


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE