opera-na-zamku-w-szczecinie-dla-tych-ktorzy-na-wiecznej-wachcie

Opera na Zamku w Szczecinie dla tych, którzy na wiecznej wachcie.

11 czerwca o 22.00 w Szczecinie w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego odbędzie się tradycyjny, wzruszający koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza...” Opery na Zamku, poświęcony ludziom morza.

Koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza...” jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego, wśród symbolicznych grobów, tych których morze zabrało na wieczną wachtę. W ten sposób Opera na Zamku po raz kolejny uczcić pamięć ludzi, którzy z morzem związali swoje życie. Muzyce towarzyszy gra świateł, która potęguje nastrój wieczoru.

Koncert poprzedzi ceremoniał morski z udziałem kompanii honorowej studentów Akademii Morskiej w Szczecinie, z tradycyjnym wybijaniem szklanek przy fontannie – jak przystało na wydarzenie artystyczne w mieście z morskimi tradycjami.

Wyjątkowy i niepowtarzalny klimat wydarzenia przyciąga co roku ponad tysięczną publiczność. W tym roku podczas koncertu zabrzmią utwory Krzysztofa Pendereckiego – Adagietto” z „Raju utraconego”, zamówiony przez Operę na Zamku prawykonania cyklu pieśni pod roboczym tytułem „Miserere” Michała Dobrzyńskiego i poemat symfoniczny „Powracające fale” Mieczysława Karłowicza. Wystąpią: Urszula Kryger – mezzosopran, orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie.

Koncert odbędzie się w sobotę 11 czerwca o 22.00.

Koncert

Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza..."

opera.szczecin.pl/repertuar/tym-ktorzy-nie-powrocili-z-morza-2

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE