mlody-muzyk-roku-2022

Młody Muzyk Roku 2022

Znamy finalistów konkursu Młody Muzyk Roku 2022! Zapraszamy do TVP Kultura i TVP Kultura 2 na finał, który odbędzie się w poniedziałek, 2 maja, o godz. 20:00. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na prestiżowym Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Montpellier.

Młody Muzyk Roku jest ogólnopolskim konkursem organizowanym co dwa lata, który ma na celu promocję najlepszych młodych muzyków, grających na instrumentach klasycznych. Jest to znaczące wydarzenie medialne, które promuje najzdolniejszych uczniów średnich szkół muzycznych i ma na celu zachęcenie młodych ludzi do doskonalenia umiejętności gry na instrumentach. Organizatorami konkursu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z TVP Kultura oraz Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca.

W finale konkursu "Młody Muzyk Roku 2022" zaprezentują się:

1. Milena Pioruńska, skrzypce (Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu)

2. Józef Wajdzik, akordeon (Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu)

3. Małgorzata Cieszko, obój (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej)

4. Paweł Libront, klarnet (Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy)

5. Krzysztof Wierciński, fortepian (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Z. Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie)

Na finał „Młodego Muzyka Roku 2022” zapraszamy w poniedziałek, 2 maja, o godz. 20:00 do TVP Kultura i do kanału streamingowego TVP Kultura 2. Zmagania artystów uświetni występ zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu - Jana Pieniążka!

VOD

Informacje kulturalne, 04.06.2023

Informacje kulturalne, 03.06.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE