konkurs-najlepszy-mlody-mowca

Konkurs Najlepszy Młody Mówca

Już po raz piąty Fundacja Akademia Retoryki organizuje konkurs dla uczniów szkół średnich. Najlepszy Młody Mówca roku 2022 otrzyma nagrodę w wysokości aż 10 000 złotych!

Konkurs składa się z dwóch etapów. W eliminacjach uczniowie szkół średnich przesyłają filmy ze swoim wystąpieniem. Przemówienie ma trwać nie dłużej niż 2 minuty, a jego temat jest absolutnie dowolny. Informacje na temat zapisów, terminów i kwestii technicznych można znaleźć tutaj:
akademiaretoryki.pl/najlepszy-mlody-mowca

Na Facebooku bieżące informacje dotyczące konkursu znajdują się na profilu Akademia Retoryki, a filmy edukacyjne pomocne przy przygotowywaniu własnego przemówienia można znaleźć na profilu Internetowa Akademia Retoryki.

W marcu jury wybierze 10 najlepszych przemówień a ich autorzy przyjadą do Warszawy na uroczysty finał. Odbędzie się on 24 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej i będzie poprzedzony całodniowymi warsztatami mającymi wzmocnić umiejętności retoryczne finalistów. Finał odbędzie się w konwencji talent-show i będzie transmitowany na Facebooku i YouTube.

Zwycięzca otrzyma 10000 złotych. Nagroda za 2 miejsce to 5000, za trzecie 3000. Własną nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych przyzna też publiczność.
Głównymi Partnerami konkursu są PKN Orlen i PKO Bank Polski, a patronat medialny sprawują TVP Kultura, Wirtualna Polska oraz Radio 357.

Konkurs Najlepszy Młody Mówca

Konkurs Najlepszy Młody Mówca

Akademia Retoryki
ul. Hoża 70/26
00-682 Warszawa
tel. 602 517 358
akademiaretoryki.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE