miedzynarodowy-konkurs-choreograficzny-uczniow-szkol-baletowych

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych
im. Bożeny Kociołkowskiej organizowany jest od 2005 roku przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu wraz z Centrum Edukacji Artystycznej.

Już po raz dwunasty szkoła będzie gościć uczniów szkół baletowych w wieku 14 – 19 lat z Polski i zagranicy. Konkurs odbywać się będzie tym razem, w związku z remontem sceny Opery Śląskiej, w dniach 27 – 29.01.2022 roku w Chorzowie w siedzibie Chorzowskiego Centrum Kultury:

27 stycznia - na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury odbędzie się I etap konkursu,
28 stycznia - na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury odbędzie się II etap konkursu,
29 stycznia - w godzinach rannych odbędzie się próba dla wszystkich uczestników Koncertu Finałowego, a wieczorem – Koncert Laureatów z wręczeniem nagród.

Celem tego przedsięwzięcia jest: rozwijanie i promowanie młodych talentów choreograficznych, popularyzacja różnych technik tanecznych, umacnianie pozycji tańca w świecie, a także wyzwalanie postaw kreatywnych, wzbudzanie zamiłowania do tańca oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Zadaniem Konkursu jest ocena prezentacji choreograficznych uczniów, wymiana pomysłów i doświadczeń między uczestnikami, nawiązywanie nowych kontaktów oraz aktywizacja pracy uczniów.

W skład Jury wchodzą pedagodzy szkół baletowych, tancerze i choreografowie cieszący się autorytetem zawodowym, z Polski i zagranicy.

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej

 www.osb.bytom.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE